Majorka w maju pogoda, atrakcje, zwiedzanie...

Jaka jest pogoda w maju na Majorce?

Maj to jeden z najlepszych okresów na wizytę na Majorce.  Pogoda może być jeszcze mieszana. Trochę deszczu, trochę słońca, jeszcze chłodne noce. W nocy spodziewaj się najniższej temperatury w okolicach 14 stopni. Z kolei w ciągu dnia może być nawet 29 stopni. Przygotuj się jednak na obie wersje i zabierz trochę letnich ubrań a trochę cieplejszych. Sweterek czy bluza na wieczór wystarczą. Pamiętaj, że jeśli w ciągu dnia się nagrzejesz na słońcu to wieczorem chłodniejsza temperatura będzie bardziej odczuwalna. Bądź na to przygotowany/a. Przygotuj się też na możliwe punktualne opady deszczu.  O pogodzie na Majorce przeczytasz więcej tutaj.

Zwiedzanie czy plażowanie?

W maju na Majorce nie ma tak idealnej temperatury, jak w lipcu czy sierpniu na plażowanie. Można wybrać się na plaże, poopalać się, wykąpać pod warunkiem, że nie przeszkadza Ci, że woda jeszcze jest chłodna. Tak, jest to jednak idealny czas na oddychanie zielonym, wiosennym powietrzem. No i oczywiście na zwiedzanie też! Najbardziej turystyczne i zatłoczone miejscach w maju są puste. Napływ turystów zaczyna się od czerwca. Dzięki czemu możesz cieszyć się najbardziej autentyczną częścią wyspy bez presji i tłumów.

W maju zaczyna się sezon turystyczny!

Pierwsi turyści pojawiają się zwykle wcześniej, już w okresie świąt wielkanocnych. Natomiast sezon, jako sezon, czyli biura podróży uruchamiają swoje czartery a hotele w praktycznie 100% zaczynają działać na Majorce  właśnie od pierwszego maja. Co to dla Ciebie oznacza? Nie, nie martw się nie zderzysz się z tłumami turystów, ani nie będziesz musiał martwić się o miejsce na plaży. Tłumy na Majorce pojawią się dopiero w połowie czerwca. W maju dopiero wszystko zaczyna się rozkręcać więc pod względem masówki jest umiarkowanie. Dobra wiadomość jest taka, że właśnie w maju otwiera się większość atrakcji turystycznych oraz gastronomia również budzi się do życia. 

Co zwiedzić na Majorce?