Majorka w maju pogoda, atrakcje, zwiedzanie...

Jaka jest pogoda w maju na Majorce?

Maj to oficjalnie początek sezonu turystycznego na Majorce. To właśnie 1 maja praktycznie 100% bazy noclegowej na wyspie zaczyna działać na pełnych obrotach. Turystów z dnia na dzień robi się coraz więcej, ale niestety nie oznacza to jeszcze gwarancji pogodowej. Może być różnie. Początek maja bywa jeszcze chłodny. Najniższe temperatury mogą sięgać okolic 13 stopni, szczególnie z rana i w nocy. Te wyższe w pierwszej połowie miesiąca mogą sięgać nawet 25 stopni. Druga połowa maja jest już zdecydowanie cieplejsza – w ciągu dnia 25-30 stopni, a w nocy 15-20 stopni. Trochę deszczu, trochę słońca, jeszcze chłodne noce i zimna woda w morzu i w „świeżo” otwartych basenach. Najlepiej przygotować się na obie wersje i zabrać trochę letnich ubrań, które przydadzą się w ciągu dnia i na plaży oraz cieplejszy sweterek czy kurtkę na chłodniejsze wieczory czy noce. Dodatkowo pamiętaj, że jeśli w ciągu dnia nagrzejesz się na słońcu to wieczorem chłodniejsza temperatura będzie bardziej odczuwalna. Bądź na to przygotowany/a. Przygotuj się też na możliwe punktowe opady deszczu.

wakacje na majorce
majorka co zobaczyć

Zwiedzanie czy plażowanie?

W maju na Majorce nie ma tak idealnej temperatury, jak w lipcu czy sierpniu na plażowanie. Można wybrać się na plaże, poopalać się, wykąpać pod warunkiem, że nie przeszkadza Ci, że woda jeszcze jest chłodna. Natomiast jest to idealny czas na oddychanie zielonym, wiosennym powietrzem. No i oczywiście na zwiedzanie również! Można spędzać czas aktywnie, spacery po górach, wycieczki rowerowe i nie będzie za gorąco.  Najbardziej turystyczne i zatłoczone miejscach w maju są puste. Napływ turystów zaczyna się od czerwca. Dzięki czemu możesz cieszyć się najbardziej autentyczną częścią wyspy bez presji i tłumów.

W maju zaczyna się sezon turystyczny!

Pierwsi turyści pojawiają się zwykle wcześniej, już w okresie świąt wielkanocnych. Natomiast sezon oficjalnie, czyli biura podróży uruchamiają swoje czartery właśnie od pierwszego maja. Co to dla Ciebie oznacza? Nie, nie martw się nie zderzysz się z tłumami turystów, ani nie będziesz musiał martwić się o miejsce na plaży. Tłumy na Majorce pojawią się dopiero w połowie czerwca. W maju dopiero wszystko zaczyna się rozkręcać więc pod względem masówki jest umiarkowanie. Dobra wiadomość jest taka, że właśnie w maju otwiera się większość atrakcji turystycznych oraz lokale gastronomiczne, które w okresie zimowym nie funkcjonują.

Zobacz najlepsze oferty wakacyjne na maj w dobrej cenie!

Hotel Globales Samoa 3* w Calas de Mallorca. To malutka turystyczna miejscowość położona na wschodzie wyspy. Bezpośredni czas dojazdu z lotniska zajmuje ponad godzinę. W miejscowości oprócz kilku sklepików z pamiątkami, małego klubu nocnego, kilku restauracji znajdziemy jeszcze kilka ciekawych zatoczek z klifami. Plusem tej miejscowości zdecydowanie są piękne plaże i widoki. Minus to brak atrakcji w okolicy i dosyć spora odległość od stolicy i najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc. Wakacje w Samoa można kupić już od 1800 zł za osobę w pakiecie All inclusive,  Zobacz całą ofertę…

Napisz do mnie

kontakt@michalinanamajorce.pl

obserwuj mnie w SM