Jaka jest pogoda w maju na Majorce?

Maj to oficjalnie początek sezonu turystycznego na Majorce. To właśnie 1 maja praktycznie 100% bazy noclegowej na wyspie zaczyna działać na pełnych obrotach. Turystów z dnia na dzień robi się coraz więcej. Z pogodą co prawda może być jeszcze różnie. Pamiętam, że bywały takie lata kiedy majówka w Polsce była cieplejsza niż na Majorce. Więc nie ma jeszcze 100% gwarancji pogodowej, ale faktycznie możemy powiedzieć, że w maju zaczyna pachnieć latem. I przy odrobinie szczęścia można się załapać nawet na pierwsze 30 stopniowe upały, szczególnie w drugiej połowie maja. 

wakacje na majorce
majorka co zobaczyć

Temperatury w maju na Majorce

Początek maja bywa jeszcze chłodny, szczególnie kiedy zajdzie słońce. Te niższe temperatury mogą sięgać okolic 13 stopni, szczególnie z rana i w nocy. Te wyższe w pierwszej połowie miesiąca mogą sięgać nawet 25 stopni. Druga połowa maja jest już zdecydowanie cieplejsza – w ciągu dnia 25-30 stopni, a w nocy 15-20 stopni. Trochę deszczu, trochę słońca, jeszcze chłodne noce i chłodna woda w morzu i w „świeżo” otwartych basenach.

Zwiedzanie czy plażowanie?

Maj na Majorce to jeszcze nie „tropiki”. A przynajmniej nie takie jak w lipcu czy sierpniu, kiedy woda to zupa a żar leje się  z nieba. Oczywiście w maju śmiało można wybrać się na plaże, poopalać się, wykąpać pod warunkiem, że nie przeszkadza Ci, że woda jeszcze jest chłodna – około 20 stopni. Natomiast jest to zdecydowanie idealny czas na oddychanie zielonym, wiosennym powietrzem. No i oczywiście na zwiedzanie również! Można spędzać czas aktywnie, spacery po górach, wycieczki rowerowe i nie będzie za gorąco.  Najbardziej turystyczne i zatłoczone miejscach w maju są puste. Masowy napływ turystów zaczyna się od czerwca. Dzięki czemu możesz cieszyć się najbardziej autentyczną częścią wyspy bez presji i tłumów.

W maju zaczyna się sezon turystyczny!

Pierwsi turyści pojawiają się zwykle wcześniej, już w okresie świąt wielkanocnych. Natomiast sezon oficjalnie, czyli biura podróży uruchamiają swoje czartery właśnie od pierwszego maja. Co to dla Ciebie oznacza? Nie, nie martw się nie zderzysz się z tłumami turystów, ani nie będziesz musiał martwić się o miejsce na plaży. Tłumy na Majorce pojawią się dopiero w połowie czerwca. W maju dopiero wszystko zaczyna się rozkręcać więc pod względem masówki jest umiarkowanie. Dobra wiadomość jest taka, że właśnie w maju otwiera się większość atrakcji turystycznych oraz lokale gastronomiczne, które w okresie zimowym nie funkcjonują.

majorka zwiedzanie

Czy masz już nocleg na swoje wakacje?

Jeśli zastanawiasz się jeszcze, nad tym, który region wybrać na swoje wymarzone wakacje na Majorce to koniecznie kliknij tutaj i zobacz, która część wyspy najbardziej do Ciebie pasuje. W maju dostępne są bezpośrednie loty na Majorkę i jest mnóstwo dostępnych ofert z biur podróży i od touroperatorów. Jeśli interesują Cię wakacje zorganizowane z formie all-inclusive to koniecznie kliknij tutaj i zobacz najlepsze hotele na Majorce. W sekcji „noclegi na Majorce” znajdziesz też pozostałe kategorie i polecane noclegi. 

Co spakować w maju na Majorkę?

 Najlepiej przygotować się na obie wersje i zabrać trochę letnich ubrań, które przydadzą się w ciągu dnia (na 25-30 stopni) oraz rzeczy typowo na plażowanie. Warto też mieć w zapasie cieplejszy sweterek czy kurtkę na chłodniejsze wieczory czy noce. Dodatkowo pamiętaj, że jeśli w ciągu dnia nagrzejesz się na słońcu to wieczorem chłodniejsza temperatura będzie bardziej odczuwalna. Bądź na to przygotowany/a. Przygotuj się też na możliwe punktowe opady deszczu.

Majorka w maju w dziećmi?

To jak najbardziej dobry pomysł! Chociaż jednym minusem będzie nienagrzana jeszcze dobrze woda w basenach i morzu. Natomiast jeśli chcecie spędzać czas aktywnie, mam na myśli spacery, wędrówki górskie, zwiedzanie zabytków czy jazda na rowerze to jak najbardziej jest to dobry pomysł aby przylecieć z dziećmi na Majorkę właśnie w kwietniu. Warto też wiedzieć, że praktycznie wszystkie atrakcje czynne są właśnie od maja jak np. parki tematyczne. Dlatego  przypadku ewentualnego załamania pogody będzie co robić na wyspie. Zobacz co można robić na Majorce kiedy pada deszcz, kliknij tutaj. Sprawdź również jak zaplanować wakacje z dziećmi na Majorce, kliknij tutaj