Wypożyczenie samochodu na Majorce - krok po kroku!

Czy warto wypożyczyć samochód na Majorce?

Oczywiście, że tak! W szczególności jeśli podczas wakacji na Majorce zamiast głowić się nad tym czym i jak zwiedzać Majorkę chcesz jedynie planować i zastanowić się, które z tylu pięknych miejsc odwiedzić w pierwszej kolejności! A uwierz mi, że jest z czego wybierać. Tutaj zostawiam Ci listę najpiękniejszych plaż, o tutaj. Oraz listę najpiękniejszych zabytków na Majorce, kliknij tutaj. Majorką jest małą wyspą, ale kiedy zaczniesz tworzyć swoją listę miejsc do odwiedzenia to zobaczysz, że będziesz potrzebować przyjaciela na czterech kółkach. 

Majorkę można zwiedzać również transportem publicznym, ale warto sobie to wcześniej przekalkulować, przy większej ilości osób wynajęcie samochodu będzie zwyczajnie tańszą opcją. W dodatku nie w każde miejsce na wyspie dojedziesz komunikacją publiczną. Jest to zdecydowanie najwygodniejsza opcja zwiedzania Majorki. 

Wypożyczalnia, którą polecam to offugo.es. Dodatkowo w prezencie otrzymujesz ode mnie kod zniżkowy: Michalina10 czyli rabat 10% na wejście 🙂 Do wyboru masz mnóstwo najnowszych modeli samochodów. W ofercie znajdziesz również elektryczne, przy tej opcji zaoszczędzisz na paliwie, gdyż wypożyczalnia daje Ci kartę, dzięki, które w wielu punktach ładowania na wyspie naładujesz baterię bez żadnych dodatkowych kosztów. Więcej na temat wypożyczalni przeczytasz tutaj, kliknij. 

Jaki samochód wybrać, duży czy mały?

Małe jest piękne! Na Majorce zdecydowanie bardziej praktyczny będzie mniejszy samochód. Chyba, że ilość osób Wam na to nie pozwala, to zupełnie inna sytuacja. Małym samochodem będzie Ci łatwiej zaparkować, szczególnie w tych wąskich uliczkach. Jeśli planujesz zwiedzanie gór to z pewnością wspomnisz moje słowa i podziękujesz za tą radę – weź mniejsze autko, takie które na jednopasmówce minie się bez problemu z dużym autokarem, haha! A tak serio, to tylko nieliczne, właśnie te górskie drogi są wąskie na pozostałych trasach, na przykład na trasie lotnisko – kurorty/hotel wielkość samochodu nie ma większego znaczenia. Wszystkie samochody w offugo są wyposażone w kamery oraz czujniki cofania i parkowania, dlatego nawet dla takiej osoby jak ja, która panicznie boi się parkowania stanie się to przyjemnością. A jeśli nie, to od czegoś w końcu jest ubezpieczenia, prawda 🙂 

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Majorce?

Koszt wynajęcia samochodu na Majorce to od 60 do 110 euro za większe (9-cio osobowe) samochody. W wypożyczalni, którą ja polecam, czyli offugo do ceny wynajmu doliczone są wszystkie pozostałe opłaty np. za pełne ubezpieczenie, czyli nie ma żadnych ukrytych kruczków. W innych wypożyczalniach być może znajdziesz tańsze opcje, ale sprawdź koniecznie kruczki i gwiazdeczki małym druczkiem, niska kwota podczas rezerwacji może przyspożyć Ci problemów. Dużo znaczenie będzie miała wielkość pojazdu, więcej zapłacimy też za kabriolety. Inne dodatkowe opłaty, które trzeba będzie ponieść to opłata za fotelik, lodówkę przenośną itp. 

majorka wypożyczalnia aut

Depozyt, ubezpieczenie i inne opłaty?

Jak już wyżej napisałam w offugo nie ma dodatkowych opłat. W innych wypożyczalniach możesz spotkać się z koniecznością podania numeru karty kredytowej/debetowej w celu założenia gwarancji bądź ściągnięcia opłat za poniesione szkody. Z usłyszanych od turystów historii wiem, że niektóre wypożyczalnie potrafiły ściągnąć dodatkowe pieniądze za ubrudzony samochód, zmyślone szkody czy chociażby za rzekomy brak odpowiedniej ilości paliwa. Dlatego możecie mieć pewność, że nic z tych rzeczy nie spotka Was, w sprawdzonej przeze mnie wypożyczalni offugo. 

Gdzie parkować na Majorce?

Parkowanie na Majorce nie jest skomplikowane jeśli zapamiętasz kilka podstawowych zasad. Zasada numer 1 to swobodne i darmowe parkowanie na liniach białych a całkowity zakaz parkowania wzdłuż linii w kolorze żółtym. Dalej, niebieskie linie oznaczają płatny parking, czyli poszukaj parkometru i zapłać (około 1euro za godzinę, w zależności od miejscowości może to być więcej lub mnie, na prywatnych parkingach przy plaży ceny mogą przekraczać 5euro za dobę). Zostają jeszcze linie pomarańczowe – to oznacza rezerwację i pierwszeństwo dla zameldowanych mieszkańców danej miejscowości. 

majorka wypożyczalnia samochodów

Co jeśli dostanę mandat?

Możesz zostać o tym poinformowany na miejscu, czyli znajdziesz kwitek za wycieraczką lub zatrzyma Cię policja i go wręczy. Wtedy dostaniesz jasno rozpisane instrukcje. W przypadku jeśli mandat pojawi się później to w pierwszej kolejności trafi on do wypożyczalni, która postara się aby go od Ciebie ściągnąć. Cały proces może ciągnąć się latami, ale najlepiej zapłacić nie zwlekając zbyt długo i mieć czystą kartę.  A jeszcze lepiej jest stosować się do ograniczeń prędkości, zasad parkowania oraz mieć oczy dookoła głowy w poszukiwaniu znaku zakazu wjazdu – na Majorce jest mnóstwo ulic jednokierunkowych, a w Palmie są wydzielone strefy, do których mogą wjechać tylko mieszkańcy. Tak, za złamanie tego również można dostać mandat!

Ile kosztuje paliwo na Majorce?

Zostawiam tutaj stronkę, na której sprawdzisz ceny paliwa na Majorce w czasie rzeczywistym. O tutaj.  Generalnie są bardzo zbliżone do cen w Polsce. Tankując za 20 euro objedziemy całkiem spory kawałek wyspy, jak nie całą! Pamiętaj, że jeśli odbierasz samochód z wypożyczalni z pełnym bakiem to oddajesz mniej więcej na takim samym poziomie jak przy odbiorze. 

  • Stacja paliw LOW COST na Majorce 👉 PETROEST. Na Majorce znajdują się trzy punkty tej sieci. Dwa w Palmie i trzeci na trasie z Manacor do Portocristo. Są to punkty samoobsługowe, płatność również jest samoobsługowa kartą bądź gotówką, czynne całodobowo. 
tania stacja benzynowa majorka

Co zrobić po przylocie na lotnisko? Gdzie odebrać samochód?

Mam nadzieję, że jak tylko wyjdziesz z samolotu to będziesz cieszyć się słoneczną pogodą na Majorce! Odbiór samochodu z offugo nie jest skomplikowany, czeka na Ciebie osoba, która wręczy Ci  kluczyki oraz wskaże miejsce, w którym znajduje się samochód. Wkrótce dostępna będzie również opcja automatycznego odbioru – tak, technologia na to pozwala! Bez stania w kolejkach i tracenia czasu przy wypełnianiu formalności. Wszystko załatwiasz przed przyjazdem – online. Dostaniesz formularz, gdzie załadujesz wszystkie wymagane dokumenty, tak aby po przyjeździe nie tracić czasu na formalności. Myślę, że to już nie może być prostsze. Pamiętaj aby przed przylotem zapoznać się z otrzymanymi dokumentami i umową – tam jest wszystko dokładnie wyjaśnione. 

Sprawdź co zwiedzić na Majorce...