Palma, stolica Majorki!

Czy warto zwiedzić Palmę?

Tak i w dodatku uważam, że zwiedzanie Majorki powinniśmy zacząć właśnie od wizyty w stolicy! Głównie dlatego, że jest to serce Majorki i mieszka tam praktycznie połowa mieszkańców wyspy (około 450,000 mieszkańców) dlatego życie toczy się tam zupełnie inaczej niż w pozostałych miejscowościach. Właściwie to Majorkę możemy podzielić na dwie części na Palmę i resztę wyspy. Palma ma swój własny klimat i warto go poczuć! Miliony turystów odwiedzają Palmę każdego roku. Nazywana jest często perłą Morza Śródziemnego. Miasto, zresztą jak cala wyspa jest bardzo różnorodne. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.  Bez znaczenia czy przyjeżdżasz pozwiedzać, a może wybierasz się na romantyczny spacer lub luźny wypad z przyjaciółmi lub rodziną. Nawet najmłodsi znajdą tutaj coś dla siebie! Palma posiada wszystkie elementy konieczne, aby nazywać się miastem kosmopolitycznym,  turystycznym, biznesowym, romantycznym, historycznym czy gastronomicznym.

NIKON D30002193

Dlaczego warto zwiedzić stolicę?

Historia, zabytki i klimat… Najładniejsze i najciekawsze zabytki Majorki znajdują się właśnie tam. Spacer dookoła Katedry La Seu, panorama rozchodząca się na Zatokę Palmy i port, przejście klimatycznymi, wąskimi uliczkami miasta to coś czego musisz doświadczyć. Gastronomia, wermut albo kawa… Co jeszcze musisz koniecznie zrobić? Zatrzymać się po drodze i napić się kawy, wina, wermutu lub piwa. Następnie w jednej z lokalnych restauracji skuś się na owoce morza lub tradycyjne majorkańskie potrawy. Musisz nie tylko zobaczyć, ale też doświadczyć! Muzea, targowiska, zakupy… W stolicy Majorki znajdziesz liczne muzea, możesz zajrzeć na lokalny targ np. Mercat de l’Olivar a w centrum znajdziesz mnóstwo sklepów i sklepików z ciekawymi produktami spożywczymi, rzemiosłem czy pamiątkami. 

Zapisz się na spacer z przewodnikiem!

Aktualnie w naszej ofercie znajdziesz dwie opcje zwiedzania Palmy:

Pierwsza to PalmaTOUR czyli zwiedzanie najważniejszych miejsc w Palmie wraz z biletem wstępu do Katedry La Seu. Druga opcja to GastroTour czyli odkrywanie lokalnych smaków. 

Szczegółowe informacje z możliwością rezerwacji znajdziesz na stronie internetowej biura mallorcaguider.com 

wakacje na majorce
Lokalny targ na Majorce

Najważniejsze zabytki w Palmie...

W Palmie znajdziesz mnóstwo gotyckich zabytków, te najbardziej znane to Katedra de Santa María znana pod nazwą La Seu, Pałac Almudaina, Castillo de Bellver czy Lonja. Katedra to miejsce, które musisz koniecznie zobaczyć. Ta ogromna gotycka budowla sakralna, której budowa zaczęła się w 1229 roku położona jest w przepięknym miejscu nad brzegiem morza. Roznosi się tam niezwykła panorama na największą zatokę na wyspie, czyli zatokę Palmy. Wewnątrz budowli zobaczysz między innymi ogromną rozetę „oko gotyckie” i baldachim wykonany przez Antonia Gaudiego. 

Inne ważne miejsca to: Baños árabes – łaźnie arabskie, czyli jedno z nielicznych miejsc z okresu arabskiego na Balearach. Znajdują się w obrębie starego miasta w Palmie na Carrer de Can Serra 7. Convento de San Francisco, klasztor św. Franciszka, adres: Plaça de Sant Francesc 7. Es Jonquet, najstarsza dzielnica Palmy z charakterystycznymi wiatrakami. Fundació Miró Mallorca, muzeum poświęcone twórczości Joana Miró. Palma Aquarium, zobaczysz tam wiele gatunków ryb i innych zwierząt. Możesz skorzystać też z dodatkowych atrakcji jak kino 3D lub  przepłynąć się tratwą ze szklanym dnem po największym w Europie zbiorniku z rekinami. 

zabytki na Majorce
Can Casasayas i Katedra La Seu na Majorce

Majorka!

Zapraszam Cię do wspólnego odkrywania wyspy. Skorzystaj z informacji na moim blogu i…

  • zaplanuj idealne wakacje,
  • nie przegap najważniejszych miejsc,
  • odbierz zniżkę na wypożyczenie samochodu,
  • zobacz jak wygląda życie na wyspie,
  • i duuuużo więcej!