Delfiny na Majorce - gdzie je zobaczyć?

Możliwość zobaczenia delfinów na Majorce w ich naturalnym środowisku to jedna z opcji na spędzenie czasu z rodziną. W dodatku podczas rejsu statkiem i zazwyczaj w godzinach porannych – czyli z możliwością zobaczenia tych zwierząt podczas wschodu słońcu. Taką atrakcję możesz zafundować sobie i całej rodzinie. Przeczytaj ten wpis i zobacz jak to zrobić krok po kroku i na co zwracać uwagę podczas wyboru rejsy z dostępnej, dość szerokiej tego typu oferty na wyspie. 

delfiny rejsy majorka

Delfiny na żywo to kwestia szczęścia...

Po pierwszej pamiętaj, że mimo zapewnień wielu osób, gwarancja zobaczenia delfinów podczas każdego z rejsu nie jest w 100% zapewniona. Oglądanie delfinów w ich naturalnym środowisku to nie jest coś, co da się zaplanować. Nikt nie ma magicznego przycisku, który można nacisnąć i specjalnie na nasze życzenie zaczną wyskakiwać delfiny z wody.  To raczej kwestia szczęścia i trzeba wziąć to pod uwagę.  

Warto zaryzykować!

Większość zrealizowanych rejsów n Majorce ma szczęśliwy finał. W najgorszym wypadku organizatorzy takich rejsów zaproponują Wam możliwość wzięcia udziału w rejsie ponownie, kolejnego dnia bez dodatkowych kosztów. Atrakcja ta, to nie tylko delfiny, ale też rejs i przepiękne morskie widoki. Odbywają się często w godzinach porannych, czyli podczas wschodu słońca. Masz zatem możliwość podziwiania morskich krajobrazów Majorki: jaskiń, zatoczek, klifowego wybrzeża i wielu innych miejsc w zależności od rejonu wyspy, który wybierzesz na ten rejs. 

Którą opcję polecam najbardziej...

Polecam w szczególności rejsy mniejszymi łódkami, w kameralnych grupach najlepiej do 12 osób. Mniejsze łodzie podpływają dużo bliżej do miejsc, gdzie pojawiają się delfiny. I można je zobaczyć z naprawdę niewielkiej odległości. Rejsy w mniejszych grupach są nieco droższe, ale warto dołożyć kilka euro i mieć dużo ciekawszą atrakcję. A przede wszystkim jest dużo większa szansa na zobaczenie delfinów właśnie z małej łodzi. Inną wskazówką jest wybór pory dnia. Najlepiej jest zarezerwować rejs w godzinach porannych – to właśnie podczas wschodu słońca delfinów jest najwięcej. A dodatkowo mamy dużo lepsze widoki i światło, które dodaje jeszcze więcej magicznej aury na morzu! Wiem, że to wakacje, ale warto poświęcić się i wstać wcześnie rano. 

Rejs z możliwością oglądania delfinów w kameralnej grupie do 12 osób dostępny jest między innymi z portu w Can Picafort, na północy Majorki. Dodatkową atrakcją jest również podpłynięcie do okolicznej jaskini, a nawet możliwość kąpieli i snurkowania jeśli pogoda i warunki na morzu na to pozwalają. Kliknij tutaj i zobacz szczegółowe informacje dotyczące rejsu statkiem z obserwacją delfinów z Can Picafort. 

Co jeszcze musisz wiedzieć....

  • Podczas tego typu rejsu nie można pływać z delfinami na otwartym morzu. Tego typu atrakcje są oferowane w delfinarium, które również jest na Majorce – kliknij tutaj i zobacz wycieczkę do delfinarium Majorka z transferem z rejonu wschodniego wyspy.
  • Rejsy o wschodzie słońca odbywają się dość wcześniej, w zależności od miejsca zakwaterowania trzeba wyruszyć w trasę już w okolicach godziny 5:00 rano.
  • Niektórzy organizatorzy oferują podczas rejsu śniadanie, kawę, przekąskę…  szczegółowe informacje dotyczące posiłków są zawsze zawarte w opisie oferty.
  • Koszt rejsu z oglądaniem delfinów w zależności od organizatora i rodzaju łodzi wynosi od około 30 EUR do 80 EUR za osobę.
  • Niektórzy organizatorzy oferują możliwość transportu z hotelu do portu, ale w większości przypadków trzeba nastawić się na dojazd własny więc niezbędny będzie samochód – zobacz tutaj gdzie wypożyczyć samochód na Majorce. 
  • Rejsy trwają zazwyczaj od 2 do 4 godzin. 
wypożyczalnia samochodów na majorce