Majorka wiosną, czy warto?

Niezależnie od tego, czy planujesz spędzić na Majorce święta wielkanocne, czy chcesz tylko przełamać zwykłą monotonię musisz wiedzieć, że na Majorce wiosną  jest wiele rzeczy do zrobienia i nie będziesz się tutaj nudzić. Chcesz poznać wszystkie wiosenne propozycje? Koniecznie przeczytaj ten wpis!

majorka wiosną

Pogoda na Majorce wiosną, czyli od marca do maja...

Nie ma większej przyjemności niż ucieczka z zimnej Polski na słoneczną Majorkę. Wiosna na Majorce to piękny czas na wakacje lub króki weekendowy wypad.  Jakich temperatur spodziewać się można w marcu, kwietniu i maju na Majorce? W marcu najwyższa temperatura sięga już ponad 22 stopni w ciągu dnia, w nocy bywa jeszcze chłodno, termometry mogą pokazać nawet tylko 6 stopni. W kwietniu jest już odrobinę cieplej. Temperatury, w ciągu dnia sięgają już 25 stopni a w nocy podobnie jak w marcu najmniej to około 6 stopni. W każdym razie można już wtedy zobaczyć turystów podczas pierwszych, jeszcze wiosennych kąpieli w morzu. Dla mnie woda wtedy jest jeszcze zbyt zimna, ale tak czy siak jest cieplej niż w Bałtyku w lecie. W maju można przygotować się już na pierwsze upały i temperatury dochodzące do 30 stopni, a te najniższe około 12 stopni. 

A może zwiedzanie Majorki na rowerze?

majorka wakacje

Wiosna to sezon dla fanów wycieczek rowerowych.  Umiarkowana temperatura i długie dni to główny powód tego, że wielu miłośników tego sportu przyjeżdża na wyspę by korzystać z tras rowerowych na wyspie. Wokół wybrzeża jest wiele oznaczonych ścieżek, choć dla bardziej zaawansowanych kolarzy głównym celem będą góry, pokonanie Serra de Tramuntana na rowerze. Dla amatorów polecam ścieżki wzdłuż morza, można taką znaleźć np w Cala Millor, Can Picafort, Playa de Palma to tylko niektóre z wszystkich dostępnych na wyspie. 

Wielkanoc na Majorce...

Jeśli zdecydujesz się spędzić Wielki Tydzień oraz Wielkanoc na największej z wysp Balearów to musisz spędzić ten czas w najbardziej tradycyjny sposób. W Wielkim Tygodniu odbywają się liczne procesje ulicami miast i miasteczek. Niestety ze względu na pandemię zarówno w 2020 jak i 2021 roku procesje zostały odwołane. Miejmy nadzieję, że za rok Wielkanoc na Majorce odbędzie się jak dawniej i tłumy znowu będą mogły podziwiać to przepiękne wydarzenie. W tym roku pozostaje nam jedynie zjeść tradycyjną, wielkanocną empanadę. 

Zwiedzanie wyspy bez tłumów, czy to możliwe?

cala romantica plaża
wakacje na majorce 2021
wakacje na Majorce

Tak! I wiosna to jest właśnie ten czas. Pogoda do zwiedzania jest idealna. Na Majorce turyści, którzy przyjeżdżają wiosną to osoby, które szukają spokoju i relaksu. Nie będzie wtedy jeszcze tłumów imprezowiczów. Nawet głośne w szczycie lata Magaluf czy Arenal to spokojne miejsca w okresie wiosennym. Brak kłopotów z poszukiwaniem miejsca parkingowego to kolejny dodatkowy plus. Zwiedzanie zabytków czy popularnych plaż, które w tym okresie będą puste to czysta przyjemność. 

Czy Majorka wiosną jest tańsza?

Niektóre rzeczy są tańsze inne niekoniecznie. Faktycznie wiosną z reguły znaleźć można atrakcyjne ceny biletów lotniczych, szczególnie tych z Niemiec na Baleary. Hotele i ceny prywatnych apartamentów również są niższe i można znaleźć niezłe perełki cenowe. Koszt wynajmu samochodu też zazwyczaj jest niższy poza szczytem sezonu. Natomiast wszystko pozostałe, ceny w restauracjach, ceny w sklepach są takie same przez cały rok. Jakie są ceny na Majorce możesz sprawdzić klikając niżej.

Czy są jakieś minusy?

Zimna woda w morzu i w basenach. Na Majorce podgrzewane baseny praktycznie nie istnieją. Woda w morzu w marcu ma tylko 15 stopni, w kolejnych miesiącach stopniowo temperatura wzrasta. W każdym bądź razie nie jest to okres kiedy żar leje się z nieba, więc jeśli naszym celem nr 1 jest „plażowanie w tropikach” to polecam wybrać lipiec lub sierpień, a nie wiosnę. Kolejny minus to jeszcze nie do końca otwarte atrakcje turystyczne oraz restauracje. Szczególnie te skierowane typowo dla masowych turystów. Sezon rusza oficjalnie 1 maja, więc w marcu i kwietniu w niektórych miejscach będzie wisiała jeszcze karteczka z napisem „zamknięte, zapraszamy w sezonie”. 

Więcej o planowaniu wakacji na Majorce...