Jaka jest pogoda na Majorce w czerwcu?

Czerwiec to idealny miesiąc na wakacje na Majorce, szczególnie jeśli planujemy plażowanie, opalanie i ogólnie korzystanie z uroków słońca i wody. Słońce w czerwcu świeci na Majorce średnio przez 12 godzin dziennie! Temperatury historyczne z ubiegłych lat w czerwcu na Majorce to minimalnie 15 ° C i maksymalnie nawet 32 ° C. Zazwyczaj wahają się od 18 ° C w nocy do około 30 ° C w ciągu dnia. Szczególnie w drugiej połowie czerwca jest już bardzo gorąco i zdarzają się tzw. tropikalne, gorące noce. Temperatura morza wynosi średnio 21 ° C a pod koniec czerwca nawet trochę więcej, co oznacza, że pływanie w morzu jest jak najbardziej możliwe. Tutaj sprawdzisz aktualną temperaturę wody na Majorce w czasie rzeczywistym, kliknij.  Prawdopodobieństwo opadów jest niskie, ale nie oznacza to, że na 100% nie będzie padać. Jeśli zdarzy się deszcz to krótki, raczej popada miejscowo i ponownie za moment zaświeci słońce. 

Co włożyć do walizki?

majorka w czerwcu
majorka w czerwcu

Zdecydowanie tylko letnie ubrania i obuwie. Czyli sukienki, szorty, koszulki, topy no i oczywiście klapki, sandałki i kostiumy kąpielowe. Warto jednak zabrać coś cieplejszego bluzę / sweterek na wieczór i chociaż jedne długie spodnie, tak na wszelki wypadek. Szczególnie jeśli na wakacje wybierasz się w pierwszej połowie czerwca. Czerwiec to miesiąc kiedy należy nastawić się głównie na plażowanie i basen, ale oczywiście można również spędzać czas aktywnie i zwiedzając. 

Co robić na Majorce w czerwcu?

Opalać się, plażować i pić drinka pod palmą 🙂 Czerwiec to miesiąc kiedy zaczyna się lato również dla lokalsów. Uruchamia się wtedy duch śródziemnomorskiego stylu życia, to widać słychać i czuć. W czerwcu w wielu miejscach (nie martw się, nie w tych turystycznych!) zaczyna obowiązywać sjesta, czyli od godziny 14 do 17 można trafić na zamknięte sklepy z wywieszoną kartką „zamknięte z powodu upału”. Bary i restauracje tętnią życiem po zachodzie słońca, jest tam głośno i wesoło. Plaże wraz z podnoszącą się temperaturą z dnia na dzień będą bardziej zapełnione. Zaczynają się też letnie jarmarki w lokalnych miasteczkach, z których korzystają zarówno lokalsi jak i turyści. W ciągu dnia plażowanie i zwiedzanie a wieczorem relaks przy sangrii czy innym drineczku, brzmi nieźle, prawda? 

majorka w czerwcu
majorka w czerwcu

Ważne wydarzenia - kalendarz czerwcowy na Majorce :

  • 23.06 San Joan – Noc Świętojańska, ludzie gromadzą się na plażach aby świętować wspólnie w gronie rodziny i znajomych,
  • Przez cały czerwiec od środy do soboty targ letni w Port d’Alcúdia wieczorami od 18 do 22 h,
  • 4, 5, 6 i 11, 12 i 13 czerwca Jarmark Ziemniaka w Sa Pobla między innymi lokalne restauracje w tej miejscowości przygotowują dania z ziemniakiem w roli głównej,
  • 13,06 Jarmark Ziół w Selva 
  • Święto moreli w Porreres