CZERWIEC NA MAJORCE POGODA I WYDARZENIA

Jaka jest pogoda na Majorce w czerwcu?

Czerwiec to idealny miesiąc na wakacje na Majorce dla osób, które uwielbiają plażowanie, opalanie i ogólnie korzystanie z uroków słońca i wody – morza i basenów. Słońce w czerwcu świeci na Majorce średnio aż przez 12 godzin dziennie! Temperatury z ubiegłych lat w czerwcu na Majorce to minimalnie jakie się pojawiły (bardzo sporadycznie!) 15 ° C i jednak przewżają te maksymalnie nawet 32 ° C na termometrze – czyli odczuwalna temp jest jeszcze wyższa. Zazwyczaj wahają się od 18 ° C w nocy do około 30 ° C w ciągu dnia. Szczególnie w drugiej połowie czerwca jest już bardzo gorąco i zdarzają się tzw. tropikalne, gorące noce. Temperatura morza wynosi minimalnie 21 ° C, a pod koniec czerwca dochodzi do 25 stopni. Oznacza to, że pływanie w morzu jest jak najbardziej możliwe, wręcz wskazane. Tutaj sprawdzisz aktualną temperaturę wody na Majorce w czasie rzeczywistym, kliknij.  Prawdopodobieństwo opadów jest niskie, ale nie oznacza to, że na 100% nie będzie padać. Może zdarzyć się dzień lub krótka chwila w ciągu dnia kiedy przejdzie przelotny deszcz lub miejscowa burza. Ale jeśli już zdarzy się deszcz to krótki, raczej popada miejscowo i ponownie za moment zaświeci słońce. Podsumowując, pogoda w czerwcu jest typowo letnia, jest gorąco i należy nastawić się na upały i korzystanie z plaż i basenów. 

Co włożyć do walizki?

majorka w czerwcu
majorka w czerwcu

Zdecydowanie głównie letnie ubrania i obuwie – sukienki, szorty, krótki rękawek, stroje kąpielowe, krem z wysokim filtrem, klaki, sandałki. Warto jednak zabrać, tak na wszelki wypadek coś do zarzucenia narzutka, bluza lub sweterek na chłodniejszy wieczór i chociaż jedne długie spodnie, tak na wszelki wypadek gdyby trafił się chłodniejszy dzień. Szczególnie jeśli na wakacje wybierasz się w pierwszej połowie czerwca. 

Co robić na Majorce w czerwcu?

Opalać się, plażować i pić drinka pod palmą 🙂 Czerwiec to miesiąc kiedy zaczyna się lato również dla lokalsów. Uruchamia się wtedy duch śródziemnomorskiego stylu życia, to widać słychać i czuć. W czerwcu w wielu miejscach (nie martw się, nie w tych turystycznych!) zaczyna obowiązywać sjesta, czyli od godziny 14 do 17 można trafić na zamknięte sklepy z wywieszoną kartką „zamknięte z powodu upału”. Bary i restauracje tętnią życiem po zachodzie słońca, jest tam głośno i wesoło. Plaże wraz z podnoszącą się temperaturą z dnia na dzień będą bardziej zapełnione. Zaczynają się też letnie jarmarki w lokalnych miasteczkach, z których korzystają zarówno lokalsi jak i turyści. W ciągu dnia plażowanie i zwiedzanie a wieczorem relaks przy sangrii czy innym drineczku, brzmi nieźle, prawda? 

Ważne wydarzenia - Co się dzieje w czerwcu na Majorce?

  • Magaluf, Hippy Market – przez całe lato od czwartku do niedzieli od 19:00 do 23:00
  • Manacor, 27.05 – 5.06 Jarmark w Manacor na wschodzie wyspy z licznymi wydarzeniami o charakterze kulturalnym i gastronomicznym,
  • Palma, Santa Maria del Cami, Binissalem i inne miejscowości związane z winem Wine Days 2022 – święto wina organizowane przez Denominación de Origen Binissalem. Od 2 do 12 czerwca: cały program znajdziesz tutaj, kliknij. 
  • 23.06 San Joan – Noc Świętojańska, ludzie gromadzą się na plażach aby świętować wspólnie w gronie rodziny i znajomych najkrótszą noc w roku – każda miejscowość ma swoje własne, lokalne wydarzenia. 
  • Son Servera – Jarmark nocny 8.06 – koncerty, gastronomia, kultura… 
  • Palma, koncert Pablo Alborán w Auditorium de Palma 3 i 4 czerwca. 
  • Mallorca Live Fesitval 24.26.06 zobacz więcej na temar festiwalu muzycznego, kliknij,
majorka w czerwcu
majorka w czerwcu