KWIECIEŃ NA MAJORCE

  • POGODA W KWIETNIU 

Nie ma większej przyjemności niż ucieczka z zimnej Polski na słoneczną Majorkę. Wiosna na wyspie to piękny czas na wakacje lub krótki weekendowy wypad. Majorka w tym okresie zachwyca soczystą zielenią! Jakich temperatur spodziewać się można w kwietniu na Majorce? Te najwyższe mogą sięgać nawet 25 stopni! Dotyczy to temperatur w ciągu dnia, bo w nocy wieczorami i z rana bywa jeszcze chłodno., może być nawet około 10 stopni.  Taka normalność to około 20 stopni w kwietniu w porywach do 25. Ale może padać lub wiać… Pogoda w kwietniu dla klimatu śródziemnomorskiego może być różna i nie ma absolutnie żadnej gwarancji słońca. 

  • KĄPIELE W MORZU

Na Majorce kąpać się w morzu można przez cały rok! Sporadycznie spacerując po plażach widzę nielicznych śmiałków, którzy korzystają z zimnego morza śródziemnego nawet w styczniu czy w lutym. W marcu temperatura morza śródziemnego to około 15 stopni. Dla jednego będzie to wystarczająco, dla kogoś innego zbyt zimno.  Decyzja należy do Ciebie! 

  • CO SPAKOWAĆ DO WALIZKI?

Powiedzenie „kwiecień plecień poprzeplata…” idealnie pasuje również do Majorki. Gwarantowaną pogodę mamy tylko w lipcu i sierpniu. W pozostałych miesiącach to loteria. Wyżej wspomniałam, że wysokie temperatury to około 25 stopni w kwietniu a te niższe około 10 stopni. Prawdopodobieństwo tego, że w marcu będzie 25 stopni i pełne słońce jest takie samo jak to, że będzie 10 stopni, wiatr i deszcz. Dlatego walizkę musisz przygotować na jedną i drugą okoliczność. Przyda się też strój na cebulkę, w cieniu może być chłodno, więc przyda się kurtka lub sweterek… z kolei na słońcu będziemy chcieli się szybko rozebrać. 

Najważniejsze informacje w skrócie. Klimat, statystyki, opady deszczu, przydatne aplikacje… Wszystko co musisz wiedzieć o pogodzie na Majorce!

Z tego wpisu dowiesz się kiedy warto polecieć na Majorkę i co musisz wziąć pod uwagę wybierając wakacyjny termin…

  • W 2022 roku w kwietniu wypada Wielkanoc!

Jeśli zdecydujesz się spędzić Wielki Tydzień oraz Wielkanoc na największej z wysp Balearów to musisz spędzić ten czas w najbardziej tradycyjny sposób. W Wielkim Tygodniu odbywają się liczne procesje ulicami miast i miasteczek. Po przerwie, ze względu na pandemię zarówno w 2020 jak i 2021 roku wszystkie procesje zostały odwołane. W 2022 wszystko wraca do normy! Kliknij tutaj i zobacz jak wygląda Wielkanoc na Majorce! 

  • Przede wszystkim aktywne spędzanie czasu i zwiedzanie!

Wiosna na Majorce to sezon dla fanów gór oraz wycieczek rowerowych.  Umiarkowana temperatura i w miarę długie dni to główny powód tego, że wielu miłośników sportu i aktywnego wypoczynku przyjeżdża na wyspę by korzystać z dostępnych tras rowerowych i licznych szlaków. Wokół wybrzeża jest wiele oznaczonych ścieżek, choć dla bardziej zaawansowanych kolarzy głównym celem będą góry, pokonanie Serra de Tramuntana na rowerze to jest coś! Dla amatorów polecam ścieżki wzdłuż morza, można taką znaleźć np w Cala Millor, Can Picafort, Playa de Palma to tylko niektóre z wszystkich dostępnych na wyspie. 

  • Co i jak zwiedzać?

Na początek zostawiam link do wskazówek dotyczących zwiedzania na Majorce, dostępnych na moim blogu – kliknij tutaj.  Zajrzyj też na mojego instagrama @michalina_na_majorce gdzie w zapisanych relacjach (żółte kółeczka) znajdziesz gotowe plany zwiedzania – kliknij tutaj. 

 

Wycieczki – pod koniec kwietnia zaczynają się pierwsze grupowe wycieczki. Możesz zapisać się na objazd wyspy lub na wycieczkę do jaskiń. Wycieczki dostępne są w terminie od 19 do 29 kwietnia. Napisz do mnie: kontakt@michalinanamajorce.pl a przekażę Ci konkretny plan zwiedzania 🙂 

 

 

  • Dla kogo Majorka w kwietniu?

Pogoda w kwietniu na Majorce sprzyja zwiedzaniu i aktywnemu wypoczynkowi. Jeśli chcesz wygrzewać się na słońcu i liczysz na 30 stopni i ciepłą wodę w morzu to kwiecień NIE JEST jeszcze najlepeszą opcją! Turyści, którzy przyjeżdżają wiosną (marzec/kwiecień) to osoby, które szukają spokoju i relaksu. Nie będzie wtedy jeszcze tłumów ani imprezowiczów. Nawet głośne w szczycie lata Magaluf czy Arenal to spokojne miejsca w okresie wiosennym. Brak kłopotów z poszukiwaniem miejsca parkingowego to kolejny dodatkowy plus. Zwiedzanie zabytków czy popularnych plaż, które w tym okresie będą puste, to czysta przyjemność. 

majorka co robic
  • Bezpośrednie loty w kwietniu na Majorkę z Polski 

Od końca marca w siatce połączeń mamy bezpośrednie loty z Polski na Majorkę. Ceny są różne w zależności od konkretnego terminu. Ale najtańsze bilety, bez bagażu są już za około 70 zł w jedną stronę. Dostępne połączenia w kwietniu to Ryanair z Poznania, Krakowa, Modlina lub WizzAir z Warszawy. Loty czarterowe z biur podróży nie są jeszcze dostępne w kwietniu, zaczynają połączenia dopiero w maju. Inną opcją jest latanie z Niemiec, EasyJet i inne linie mają bardzo atrakcyjne ceny i oferują bezpośrednie połączenia z Niemiec na Majorkę nawet kilka razy dziennie. 

Zobacz, które miejsca i lokalizacje są najlepsze na wakacje na Majorce. Zobacz też listę polecanych obiektów noclegowych… 

Jeśli podoba Ci się mój blog i korzystasz z treści tutaj dostępnych od teraz możesz zaprosić mnie na kawę. Dla mnie to ogromna  motywacja do dalszego tworzenia! Wystarczy, że klikniesz w poniższy link! 

Muchas gracias!