Jaka jest pogoda w kwietniu na Majorce?

IMG_E8346

Pogoda w kwietniu na Majorce...

Nie ma większej przyjemności niż ucieczka z zimnej Polski na słoneczną Majorkę. Wiosna na wyspie to piękny czas na wakacje lub krótki weekendowy wypad. Majorka w tym okresie zachwyca soczystą zielenią! Jakich temperatur spodziewać się można w kwietniu na Majorce? Te najwyższe mogą sięgać nawet 25 stopni! Dotyczy to temperatur w ciągu dnia, bo w nocy wieczorami i z rana bywa jeszcze chłodno. W nocy lub rano może być tylko około 10 stopni i nie powinno to nikogo dziwić.  Statystyki pokazują, że najczęściej w ciągu dnia bywało około 20 stopni. Może padać deszcz lub wiać wiatr… Pogoda w kwietniu dla klimatu śródziemnomorskiego może być różna i nie ma 100%  gwarancji słońca ani wysokich temperatur. 

Kąpiele w morzu w kwietniu, czy to możliwe?

Na Majorce kąpać się w morzu można przez cały rok! Sporadycznie spacerując po plażach widzę nielicznych śmiałków, którzy korzystają z zimnego morza śródziemnego nawet w styczniu czy w lutym. W marcu temperatura morza śródziemnego to około 15 stopni. Dla jednego będzie to wystarczająco, dla kogoś innego zbyt zimno.  Decyzja należy do Ciebie! 

plaża alcudia

Co spakować w kwietniu na Majorkę?

Powiedzenie „kwiecień plecień poprzeplata…” idealnie pasuje również do Majorki. Gwarantowaną pogodę mamy tylko w lipcu i sierpniu. W pozostałych miesiącach to loteria. Wyżej wspomniałam, że wysokie temperatury to około 25 stopni w kwietniu a te niższe około 10 stopni. Prawdopodobieństwo tego, że w marcu będzie 25 stopni i pełne słońce jest takie samo jak to, że będzie 10 stopni, wiatr i deszcz. Dlatego walizkę musisz przygotować na jedną i drugą okoliczność. Przyda się też strój na cebulkę, w cieniu może być chłodno, więc przyda się kurtka lub sweterek… z kolei na słońcu będziemy chcieli się szybko rozebrać. 

Kwiecień na Majorce z dziećmi czy to dobry pomysł?

Wszystko zależy od formy spędzania czasu z dziećmi. Bez tej informacji nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli Twoje dzieci marzą o tym aby korzystać z atrakcji wodnych na świeżym powietrzu (basen, plaża, zjeżdżalnie…) to raczej odradzam ten pomysł. Zarówno woda w morzu jak i w basenach jest jeszcze zimna dla najmłodszych. Kliknij tutaj i zobacz polecane atrakcje i hotele dla dzieci na Majorce. Natomiast jeśli chcecie spędzać czas aktywnie, mam na myśli spacery, wędrówki górskie, zwiedzanie zabytków czy jazda na rowerze to jak najbardziej jest to dobry pomysł aby przylecieć z dziećmi na Majorkę właśnie w kwietniu. Warto też wiedzieć, że niektóre atrakcje czynne są dopiero od maja jak np. większe parki wodne. 

majorka co robic

Komu polecam Majorkę w kwietniu?

Pogoda w kwietniu na Majorce sprzyja zwiedzaniu i aktywnemu wypoczynkowi. Jeśli chcesz wygrzewać się na słońcu i liczysz na 30 stopni i ciepłą wodę w morzu to kwiecień NIE JEST najlepszą opcją! Turyści, którzy przyjeżdżają wiosną (marzec/kwiecień) to osoby, które szukają spokoju i relaksu. Nie będzie wtedy jeszcze tłumów ani imprezowiczów. Nawet głośne w szczycie lata Magaluf czy Arenal to spokojne miejsca w okresie wiosennym. Brak kłopotów z poszukiwaniem miejsca parkingowego to kolejny dodatkowy plus. Zwiedzanie zabytków czy popularnych plaż, które w tym okresie będą puste, to czysta przyjemność. W kwietniu ruszają już pierwsze wycieczki fakultatywne z polskimi przewodnikami – zobacz ofertę zwiedzania Majorki z lokalnym biurem, kliknij tutaj. 

Wiosna na Majorce to sezon dla fanów gór oraz wycieczek rowerowych.  Umiarkowana temperatura i w miarę długie dni to główny powód tego, że wielu miłośników sportu i aktywnego wypoczynku przyjeżdża na wyspę by korzystać z dostępnych tras rowerowych i licznych szlaków. Wokół wybrzeża jest wiele oznaczonych ścieżek, choć dla bardziej zaawansowanych kolarzy głównym celem będą góry, pokonanie Serra de Tramuntana na rowerze to jest coś! Dla amatorów polecam ścieżki wzdłuż morza, można taką znaleźć np w Cala Millor, Can Picafort, Playa de Palma to tylko niektóre z wszystkich dostępnych na wyspie. Kliknij tutaj i zobacz co robić i jakie są lokalne wydarzenia w kwietniu na Majorce!

alcudia co zobaczyc

Może Cię zainteresować...

W treści tego wpisu pojawiły się linki afiliacyjne. Dzięki nim mogę w kreatywny sposób polecać produkty i usługi, otrzymując w zamian drobne sumy pieniędzy. Jak to działa?  Umieszczam link afiliacyjny na swojej stronie, a Ty klikając w taki link przechodzisz do strony partnera. Jeśli dokonasz tam dowolnego zakupu, ja otrzymuję prowizję. Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów z tym związanych, a korzystanie z treści dostępnych na moim blogu jest całkowicie darmowe.