Gdzie robić zakupy na Majorce żeby nie przepłacić!

deia

Czy wiesz, że ceny produktów spożywczych w sklepikach w kurortach turystycznych na Majorce są o wiele wyższe niż tam, gdzie kupują lokalni mieszkańcy. Czyli chodzi o te znajdujące się między hotelami w kurortach.  To właśnie tam przepłacisz kupując produkty spożywcze. Zobacz poniższą listę a dowiesz się gdzie kupować dobrze i tanio na Majorce!

Jeśli chcesz zrobić większe zakupy i nie chcesz przepłacić to zdradzę Ci w tym wpisie gdzie kupować na Majorce żeby było tanio. Nie chodzi tutaj o kupowanie jednej puszki coca-coli jeśli jesteś na plaży… nie będziesz wtedy biegać do supermarketu, który często znajduje się na obrzeżach miejscowości żeby zaoszczędzić kilka centów, ale przy większych zakupach może to mieć duże znaczenie! 

Majorka lista lokalnych sklepów.

Produkty spożywcze

 •  MERCADONA, to najtańszy supermarket w Hiszpanii, taki odpowiednik Biedronki w Polsce. Czasami z jakością różnie to bywa. Dlatego nie polecam kupowania tam mięsa, owoców, warzyw… Pozostałe produkty są ok, a niekiedy można znaleźć prawdziwe perełki. W tym dobre, lokalne produkty. Ceny również są tam bardzo atrakcyjne. W każdym razie Mercadona jest najbardziej popularna wśród lokalsów. Wszyscy tam kupują! Na poniższej mapce zobaczysz w jakich rejonach zrobisz zakupy w Mercadonie na Majorce. 
 • Hipercentro, to lokalna sieć, mają dobrej jakości warzywa, owoce morza, ryby, wędliny i świeże mięso. Ceny odrobinę wyższe, ale za to jakość tych produktów nieporównywalnie lepsza od tych z  Mercadony czy Lidla. W piekarni Hipercentro kupicie też dobre lokalne pieczywo, majorkański chleb z piekarni, ciasta, dobrą ensaimadę i inne lokalne przysmaki. 
hipercentro
 • Lidl, Aldi są również na wyspie, ale kupuję tam bardzo rzadko. Najczęściej tylko wtedy kiedy potrzebuję jakieś specjcalne produkty do polskich dań. Śledzie, ogrórki, czyli to czego nie ma w tych hiszpańskich, haha!
 • Eroski, Carrefour, chodzą słuchy, że to najdroższe supermarkety na wyspie. Ale nie aż tak jak te sklepiki turystyczne. Kiedy nie ma w pobliżu Mercadony to i eroski się nada!
 • Lokalne targi, odbywają się przynajmniej raz w tygodniu w wielu miejscowościach na Majorce. I jest to najlepsze miejsce do kupowania warzyw, owoców, ryb, owoców morza, mięsa itd. Często prosto od „gospodarza” i w atrakcyjnej cenie. Nie zawsze jednak chcemy i możemy czekać cały tydzień aż przyjedzie do nas targowisko. 
 • Małe przydrożne sklepiki, osiedlowe warzywniaki… polecam Wam kupować lokalnie, szczególnie warzywa, owoce, mięso… i wspierać lokalne produkty z kilometra zero! 
co zwiedzić na Majorce Majorka wakacje atrakcje na Majorce

Ubrania i inne produkty

Po ubrania najlepiej wybrać się do stolicy. To właśnie tam znajdują się największe centra handlowe, sieciowe sklepy, Primark i outlety. W pozostałych, większych miastach jak np. Manacor czy Inca znajdziesz jedynie pojedyncze sklepy/butiki. W Manacor z sieciowych jest na przykład tylko Mango i Stradivarius. W turystycznych miejscowościach też można znaleźć sklepy odzieżowe w większości nie są to znane nam sieciówki a prywatne butiki czy sklepiki bardziej przypominające te z pamiątkami. Centra handlowe i większe sklepy na Majorce warte uwagi to:

 • Fan Mallorca Shopping. To nowoczesne i zarazem największe miejsce na zakupy na Majorce. W sumie 120 sklepów, restauracje i kawiarnie.  Posiada bezpłatny parking. 
 • Mallorca Fashion Outlet. To centrum handlowe na świeżym powietrzu z ogromnym bezpłatnym parkingiem. Również znajdziesz tutaj kino i liczne restauracje a nawet  McDonald’s. Znajduje się tu około 60 sklepów odzieżowych działających na zasadzie outletu. Z pewnością znajdziesz tam najlepsze okazji i rabaty. To centrum handlowe znajduje się nieco ponad 10 minut jazdy od centrum stolicy i jest otwarte każdego dnia.
 • Porto Pi Centro Comercial. Zadaszone centrum handlowe z płatnym parkingiem. Liczne sklepy, restauracje w pobliżu centrum Palmy. 
 • El Corte Inglés. Jest to popularny w Hiszpanii dom towarowy. W Palmie znajdują się dwa takie sklepy. Większy wielopiętrowy budynek znajduje się przy Avda. De Alexandre Roselló, a mniejszy na Jaime III. Parking jest płatny. 
 • Polecam również wybrać się do centrum Palmy. W takie miejsca jak: Avenida Jaime III, ulica San Miguel, Passeig del Born, gdzie znajdują się liczne butiki, często też te droższe znane światowe marki. 

Majorka nie jest duża wyspą. Nie jest też tajemnicą, że jeśli zależy Ci na zakupowym szaleństwie to musisz wybrać się do stolicy, czyli do Palmy. To właśnie tam znajdziesz cały wachlarz sklepów do wyboru, zarówno butiki, jak i domy towarowe czy znane sieciówki. Jeśli chodzi o zakupy w  kurortach turystycznych przygotuj się na sporą ilość tandety i kiczu. 

Może Cię zainteresować...