Majorka ograniczenia alkoholu w opcji ALL-INCLUSVE

Wakacje bez alkoholu lub ograniczenia w jego spożywaniu? Być może jest to dla Was całkowicie obojętne, a może będzie miało duże znaczenie. Warto wiedzieć, że Baleary postanowiły stawić czoło turystyce alkoholowej, która daje negatywny obraz Majorce jako kierunkowi turystycznemu i chcą coś temu zaradzić. Między innymi jest kilka miejsc na wyspie, w których faktycznie nie skorzystamy już z pełen oferty all-inclusive. O co w tym chodzi i których rejonów wyspy dotyczy, tego dowiesz się z tego wpisu. 

alkohol na Majorce

Hotele bez alkoholu na Majorce, dlaczego?

Już na początku 2020 roku weszła w życiu ustawa ustanowiona przez rząd Balearów. Wszystko po to, aby w kurortach, okrzykniętych alkoholową sławą zmniejszyć liczbę ekscesów i zmienić profil tych miejsc. Oczywiście chodzi również o pieniądze. Turystyka alkoholowa to tzw. tania turystyka low cost, która wprost mówią nie jest mile widziana na Balearach. Dlatego lokalny rząd  zatwierdził dekret, który ograniczy oferty „all inclusive” i dotyczy konkretnych miejsc. 

Których stref dotyczy all inclusive bez alkoholu?

El Arenal, Llucmajor i Magaluf. Jeśli wybierasz się właśnie w te miejsca na wakacje to temat szczególnie powinien Cię zainteresować. Ograniczenia dotyczą hoteli, barów i dyskotek oraz sklepów sprzedających alkohol. Konkretnie zabrania się alkoholowych happy hours, sprzedawania pakietów na alkohol bez limitu w pubach, ofert drinków np. „dwa w cenie jednego”. Jest też zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach między 21:30 a 8:00 rano oraz nie można  reklamować ani organizować imprezowych łodzi – party boat w wyznaczonych miejscach. Zakaz obejmuje w przypadku Majorki tylko trzy wymienione miejscowości: Arenal, część Llucmajor oraz Magaluf. W pozostałych rejonach wyspy all-inclusive działa bez ograniczeń. 

Jak to wygląda w przypadku hoteli?

Zgodnie z nowymi przepisami zakwaterowanym w hotelach turystom przysługuje limit trzech drinków/napojów alkoholowym. Trzy napoje zarówno podczas kolacji, jak i obiadu w pakiecie all-inclusive. Jeśli goście chcą wypić więcej w ciągu dnia oczywiście mogą to zrobić, ale muszą za to zapłacić sami. 

Skąd wiedzieć, czy hotel, w którym będę zakwaterowana/y jest objęty tymi zakazami? 

Jeśli na wakacje wybierasz się z biurem podróży to najprościej dopytać o to konsultanta, który posiada takie informacje. Jeśli z kolei planujesz wyjazd na własną rękę to najlepiej skontaktować się bezpośrednio z hotelem i dopytać. Możesz też sprawdzić obszar objęty zakazem na poniższej mapie. Pierwsza dotyczy strefy w rejonie Magaluf, a druga Arenal i Llucmajor. Zobacz też moją listę najlepszych hoteli z ofertą all-inclusive, które nie są objęte tym zakazem, kliknij tutaj

111111
11111111111

Wyszukaj lot na Majorkę...

Na Majorkę od końca marca do października dostępne są bezpośrednie loty z kilku polskich lotnisk. W pozostałych miesiącach alternatywą opcją jest zakup lotu z przesiadką. Lub lecąc z Niemiec, tam często znaleźć można połączenia w atrakcyjnych niższych cena niż jest to w szczycie sezonu. Więcej o połączeniach lotniczych przeczytasz tutaj, kliknij, lub skorzystaj z dostępnej poniżej wyszukiwarki lotów. 

W treści tego wpisu pojawiły się linki afiliacyjne. Dzięki nim mogę w kreatywny sposób polecać produkty i usługi, otrzymując w zamian drobne sumy pieniędzy. Jak to działa?  Umieszczam link afiliacyjny na swojej stronie, a Ty klikając w taki link przechodzisz do strony partnera. Jeśli dokonasz tam dowolnego zakupu, ja otrzymuję prowizję. Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów z tym związanych, a korzystanie z treści dostępnych na moim blogu jest całkowicie darmowe.