MARZEC NA MAJORCE

  • POGODA W MARCU

Nie ma większej przyjemności niż ucieczka z zimnej Polski na słoneczną Majorkę. Wiosna na Majorce to piękny czas na wakacje lub krótki weekendowy wypad.  Jakich temperatur spodziewać się można w marcu na Majorce? Przy odrobinie szczęścia najwyższa temperatura może sięgać nawet 25 stopni! Dotyczy to temperatur w ciągu dnia, bo w nocy wieczorami i z rana bywa jeszcze chłodno. Najniższe temperatury w marcu mogą sięgać nawet 5 lub 6 stopni. Taka normalność to około 15 stopni, w porywach do 20. W 2022 roku nie mieliśmy szczęścia co do pogody w marcu. Tutaj wyjątkowo luty okazał się zdecydowanie cieplejszy. W marcu w 2022 dodatkowo często padało a słońca było naprawdę niewiele. Jeśli nie pada deszcz to jest to idealny okres na piesze wędrówki po górach, na spacery wzdłuż pustych plaż i na zwiedzanie. Warto jednak wybrać hotel z ogrzewaniem, może się przydać!

  • KĄPIELE W MORZU

Na Majorce kąpać się w morzu można przez cały rok! Sporadycznie spacerując po plażach widzę nielicznych śmiałków, którzy korzystają z zimnego morza śródziemnego nawet w styczniu czy w lutym. W marcu temperatura morza śródziemnego to około 14 stopni. Dla jednego będzie to wystarczająco, dla kogoś innego zbyt zimno.  

  • CO SPAKOWAĆ DO WALIZKI?

Powiedzenie „w marcu jak w garncu” idealnie pasuje również do Majorki. Gwarantowaną pogodę mamy tylko w lipcu i sierpniu. W pozostałych miesiącach to loteria. Wyżej wspomniałam, że wysokie temperatury to około 20 stopni w marcu a te niższe 6 stopni. Prawdopodobieństwo tego, że w marcu będzie 20 stopni i pełne słońce jest takie samo jak to, że będzie 5 stopni, wiatr i deszcz. Dlatego walizkę musisz przygotować na jedną i drugą okoliczność. Przyda się też ubiór na cebulkę, w cieniu jest zimno więc przyda się kurtka z kolei na słońcu będziemy chcieli się szybko rozebrać. W marcu tak jest, że raz jest nam zimno a raz ciepło. Raz się ubieramy a za chwilę rozbieramy… 

majorka wiosną
  • Przede wszystkim aktywne spędzanie czasu!

Wiosna na Majorce to sezon dla fanów gór oraz wycieczek rowerowych.  Umiarkowana temperatura i w miarę długie dni to główny powód tego, że wielu miłośników sportu i aktywnego wypoczynku przyjeżdża na wyspę by korzystać z dostępnych tras rowerowych i licznych szlaków. Wokół wybrzeża jest wiele oznaczonych ścieżek, choć dla bardziej zaawansowanych kolarzy głównym celem będą góry, pokonanie Serra de Tramuntana na rowerze to jest coś! Dla amatorów polecam ścieżki wzdłuż morza, można taką znaleźć np w Cala Millor, Can Picafort, Playa de Palma to tylko niektóre z wszystkich dostępnych na wyspie. 

  • Co i jak zwiedzać?

Na początek zostawiam link do wskazówek dotyczących zwiedzania na Majorce, dostępnych na moim blogu – kliknij tutaj.  Zajrzyj też na mojego instagrama @michalina_na_majorce gdzie w zapisanych relacjach (żółte kółeczka) znajdziesz gotowe plany zwiedzania – kliknij tutaj. 

Jak zwiedzać? Najlepsza opcja to wypożyczanie samochodu w offugo z kodem zniżkowym Michalina10 🙂 Więcej o tej wypożyczalni – kliknij!

  • Dla kogo Majorka w marcu?

Pogoda w marcu na Majorce jest idealna do zwiedzania i aktywnego wypoczynku. Jeśli chcesz wygrzewać się na słońcu i liczysz na 30 stopni i ciepłą wodę to marzec to NIE JEST dobra opcja! Turyści, którzy przyjeżdżają wiosną (marzec/kwiecień) to osoby, które szukają spokoju i relaksu. Nie będzie wtedy jeszcze tłumów ani imprezowiczów. Nawet głośne w szczycie lata Magaluf czy Arenal to spokojne miejsca w okresie wiosennym. Brak kłopotów z poszukiwaniem miejsca parkingowego to kolejny dodatkowy plus. Zwiedzanie zabytków czy popularnych plaż, które w tym okresie będą puste, to czysta przyjemność. 

majorka wakacje
  • Czy w marcu jest taniej?

Niektóre rzeczy są tańsze inne niekoniecznie. Faktycznie poza wysokim sezonem z reguły znaleźć można atrakcyjne ceny biletów lotniczych, szczególnie tych z Niemiec na Baleary. Hotele i ceny prywatnych apartamentów również są niższe i można znaleźć niezłe okazje. Koszt wynajmu samochodu również jest niższy niż w czerwcu, lipcu albo sierpniu. Natomiast wszystkie pozostałe rzeczy, restauracje czy ceny w sklepach są takie same przez cały rok. Zobacz jakie są ceny na Majorce i gdzie tanio kupować, kliknij tutaj. 

Zobacz, które miejsca i lokalizacje są najlepsze na wakacje na Majorce. Zobacz też listę polecanych obiektów noclegowych… 

  • Czy są jakieś minusy?

Zimna woda w morzu i w basenach. Na Majorce podgrzewane baseny praktycznie nie istnieją. Woda w morzu w marcu ma tylko 14 stopni, w kolejnych miesiącach stopniowo temperatura wzrasta. W każdym bądź razie nie jest to okres kiedy żar leje się z nieba, więc jeśli naszym celem nr 1 jest „plażowanie w tropikach” to polecam wybrać lipiec lub sierpień, a nie wiosnę. Kolejny minus to jeszcze nie do końca otwarte atrakcje turystyczne oraz restauracje. Szczególnie te skierowane typowo dla masowych turystów. Sezon rusza oficjalnie 1 maja, więc w marcu i kwietniu w niektórych miejscach będzie wisiała jeszcze karteczka z napisem „zamknięte, zapraszamy w sezonie”. 

Więcej o planowaniu wakacji na Majorce...

Najważniejsze informacje w skrócie. Klimat, statystyki, opady deszczu, przydatne aplikacje… Wszystko co musisz wiedzieć o pogodzie na Majorce!

Z tego wpisu dowiesz się kiedy warto polecieć na Majorkę i co musisz wziąć pod uwagę wybierając wakacyjny termin…

Jeśli podoba Ci się mój blog i korzystasz z treści tutaj dostępnych od teraz możesz zaprosić mnie na kawę. Dla mnie to ogromna  motywacja do dalszego tworzenia! Wystarczy, że klikniesz w poniższy link! 

Muchas gracias!

1 thought on “Marzec na Majorce, jeszcze zima czy już wiosna?”

  1. Pingback: Przepis na empanadas - Wielkanoc na Majorce!

Comments are closed.