Jaka jest pogoda w marcu?

Wiosna jak to pięknie brzmi, a jeszcze lepiej jeśli przywitamy ją na słonecznej Majorce. Nie ma większej przyjemności niż ucieczka z zimnej Polski na słoneczną Majorkę. Wiosna na Majorce to piękny czas na wakacje lub krótki weekendowy wypad. Na wyspie pojawia się wtedy coraz więcej słońca, dni są dłuższe a temperatury pokazują już wyższe temperatury. Z tego wpisu dowiesz się czego spodziewać się na Majorce właśnie w marcu. 

 

majorka wiosną

Temperatura w marcu na Majorce

Jakich temperatur spodziewać się można w marcu na Majorce? Przy odrobinie szczęścia najwyższa odczuwalna temperatura może sięgać nawet 25 stopni! Dotyczy to temperatur w ciągu dnia i na słońcu, bo w nocy, wieczorami i z rana bywa jeszcze chłodno. Te niższe, które również trzeba wziąć pod uwagę mogą sięgać około 10 stopni. Średnia temperatura w ciągu miesiąca wynosi około 13 stopni. W 2022 roku nie mieliśmy szczęścia co do pogody w marcu. Tutaj wyjątkowo luty okazał się zdecydowanie cieplejszy. W marcu w 2022 dodatkowo często padało, a słońca było naprawdę niewiele. 

Dni są coraz dłuższe. W marcu można liczyć na 11 godzin słonecznych na początku miesiąca i 12 godzin pod koniec marca. Słońce w połowie marca wstaje o 7:05 i zachodzi o 18:54. Z kolei opady deszczu z czym może być różnie w zależności od roku to statystycznie 4 dni deszczu w marcu. 

Marzec na Majorce z dziećmi czy to dobry pomysł?

Wszystko zależy od formy spędzania czasu z dziećmi. Bez tej informacji nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli Twoje dzieci marzą o tym aby korzystać z atrakcji wodnych na świeżym powietrzu (basen, plaża, zjeżdżalnie…) to raczej odradzam ten pomysł. Zarówno woda w morzu jak i w basenach jest jeszcze zimna dla najmłodszych. Kliknij tutaj i zobacz polecane atrakcje i hotele dla dzieci na Majorce. Natomiast jeśli chcecie spędzać czas aktywnie, mam na myśli spacery, wędrówki górskie, zwiedzanie zabytków czy wspólna jazda na rowerze… to jak najbardziej jest to dobry pomysł aby przylecieć z dziećmi na Majorkę właśnie w marcu. Warto też wiedzieć, że niektóre atrakcje czynne są dopiero od maja jak np. większe parki wodne. Pamiętaj też żeby wybrać nocleg, w którym będzie dostępne ogrzewanie –  wciąż są na wyspie obiekty, które nie posiadają ogrzewania i warto to sprawdzić, żeby w trakcie pobytu nie musieć dogrzewać się suszarką do włosów. 

majorka wakacje

Kąpiele w morzu w marcu, czy to możliwe?

Na Majorce kąpać się w morzu można przez cały rok! Sporadycznie spacerując po plażach widzę nielicznych śmiałków, którzy korzystają z zimnego morza śródziemnego nawet w styczniu czy w lutym. W marcu temperatura morza śródziemnego to wciąż tylko 14 lub 15 stopni. Dla jednego będzie to wystarczająco, dla kogoś innego zbyt zimno. Decyzja należy do Ciebie!

Co spakować w marcu na Majorkę?

Gwarantowaną pogodę z upałami mamy tylko w lipcu i sierpniu. W pozostałych miesiącach to loteria. Wyżej wspomniałam, że te wysokie temperatury to około 20 stopni w marcu a te niższe tylko 10 stopni.  Prawdopodobieństwo tego, że w marcu będzie 20 stopni i pełne słońce jest takie samo jak to, że będzie tylko 10 stopni, wiatr i deszcz. Dlatego walizkę musisz przygotować na jedną i drugą okoliczność. Przyda się też ubiór na cebulkę, w cieniu jest zimno więc przyda się kurtka z kolei na słońcu będziemy chcieli się szybko rozebrać. W marcu tak jest, że raz jest nam zimno, a raz ciepło. Raz się ubieramy a za chwilę rozbieramy… 

Dla kogo Majorka w marcu?

Pogoda w marcu na Majorce jest idealna do zwiedzania i aktywnego wypoczynku. Jeśli chcesz wygrzewać się na słońcu i liczysz na 30 stopni i ciepłą wodę to marzec to NIE JEST dobra opcja! Turyści, którzy przyjeżdżają wiosną (marzec/kwiecień) to osoby, które szukają spokoju i relaksu. Nie będzie wtedy jeszcze tłumów ani imprezowiczów. Nawet głośne w szczycie lata Magaluf czy Arenal to spokojne miejsca w okresie wiosennym. Brak kłopotów z poszukiwaniem miejsca parkingowego to kolejny dodatkowy plus. Zwiedzanie zabytków czy popularnych plaż, które w tym okresie będą puste, to czysta przyjemność. Kliknij tutaj i zobacz co jeszcze można robić w marcu na Majorce. 

Loty na Majorkę wmarcu

W marcu, dokładnie 26.03 ruszają pierwsze bezpośrednie loty z Polski na Majorkę. Ceny zaczynają się już od 120 zł w jedną stronę. Z kolei na początku marca możesz skorzystać z połączeń z Niemiec lub zaplanować lot z przesiadką np. przez część kontynentalną Hiszpanii.   Więcej o połączeniach lotniczych przeczytasz tutaj, kliknij, lub sprawdź siatkę połączeń korzystając z wyszukiwarki: 

W treści tego wpisu pojawiły się linki afiliacyjne. Dzięki nim mogę w kreatywny sposób polecać produkty i usługi, otrzymując w zamian drobne sumy pieniędzy. Jak to działa?  Umieszczam link afiliacyjny na swojej stronie, a Ty klikając w taki link przechodzisz do strony partnera. Jeśli dokonasz tam dowolnego zakupu, ja otrzymuję prowizję. Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów z tym związanych, a korzystanie z treści dostępnych na moim blogu jest całkowicie darmowe. 

1 thought on “Marzec na Majorce, jeszcze zima czy już wiosna?”

  1. Pingback: Przepis na empanadas - Wielkanoc na Majorce!

Comments are closed.