Prywatny apartament na wakacje na Majorce...

Wynajęcie mieszkania lub domu na wakacje na Majorce jest możliwe. W dodatku  ta opcja cieszy się coraz większą popularnością. Władze Majorki w ubiegłych latach nałożyły pewne ograniczenia. Głównie ponieważ ta praktyka ograniczała możliwość wynajęcia lokum dla lokalnych mieszkańców i wpłynęła na wzrost cen. W każdym razie jest to możliwe pod warunkiem, że dany obiekt spełnia warunki i posiada specjalną licencję na wakacyjny wynajem.  

apartamenty na majorce

Jak zweryfikować czy dany apartament istnieje i czy posiada licencję?

wakacje na majorce

Można to zrobić na dwa sposoby. Jeśli jesteś na miejscu, to wystarczy spojrzeć czy na budynku bądź ogrodzeniu, najczęściej przy wejściu znajduje się niebieska tabliczka z napisem ETV i numerem licencji (dokładnie taka sama jak na zdjęciu obok). W ogłoszeniach również powinien znajdować się numer licencji i na rządowej stronie pobierając aplikację możesz sprawdzić i potwierdzić czy faktycznie wszystko działa zgodnie z prawem.

mieszkanie na majorce

Dlaczego warto wynająć prywatną kwaterę na Majorce?

Jeśli cenisz sobie prywatność i spokój to będzie to dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. Prywatny basen, jedzenie posiłków w dowolnym miejscu o dowolnej porze dnia. Cisza, spokój, prywatność i intymność. W dodatku większość wakacyjnych domów na Majorce posiada lokalny wystrój i lokalnego ducha. Możesz poczuć się na takich wakacjach jak prawdziwy Majorkańczyk. Zobacz jaki region wybrać na wakacje na Majorce. 

Plusy

  • prywatność, komfort, cisza
  • brak tłumów 
  • samodzielnie wybierasz co, kiedy i gdzie chcesz zjeść 
  • nietuzinkowe lokalizacje 

Minusy

  • jest to często droższa opcja niż zorganizowane wakacje z biura 
  • wyżywienie organizujesz na własną rękę
  • obsługa jak np sprzątanie to dodatkowy koszt 
majorka wiosną
IMG_4931

Ile to kosztuje?

Ceny zależne są od terminu, lokalizacji oraz standardu takiego apartamentu czy domu. Ceny zaczynają się od 80 euro za dobę wzwyż. Górna granica jest tak właściwie bez limitu. Luksusowe wille za 5000 euro – 8000 euro za dobę na Majorce też się znajdą. Każda dodatkowa opcję jak widok na morze, basen, ogrzewanie, parking, ilość sypialni powoduje, że cena wzrasta. Podczas planowania wakacji w prywatnym apartamencie trzeba też doliczyć koszty wyżywienia. Ceny sprawdzisz tutaj: Sprawdź ile kosztują wakacje na Majorce… 

wakacje na majorce

Gdzie szukać apartamentów wakacyjnych ?

Najpopularniejsze strony, na których znajdziesz całkiem sporo różnych domów i mieszkań do wynajęcia na wakacje na Majorce to airbnb i booking. Jednak jest wiele lokalnych firm, które zajmują się wynajmem, a w swojej ofercie mają prawdziwe perełki. Mogę Ci w tym pomóc, poniżej znajdziesz link kontaktowy – napisz jaki masz budżet oraz wymagania a ja przygotuję dla Ciebie propozycje z lokalnych biur, z którymi współpracuję. 

Zaplanuj wakacje na Majorce...

wypożyczalnia samochodów na majorce