Majorka wakacje z dziećmi - planujemy wakacje na Majorce!

Uważam, że Majorka to jeden z najpiękniejszych kierunków turystycznych na wyjazd z dziećmi. Bo ma wszystko, klimat, urokliwe miasteczka, rodzinne hotele i plaże potrzebne do spędzenia dnia z rodziną. W tym poście znajdziesz wszystkie niezbędne informacje potrzebne do samodzielnego zorganizowania wyjazdu na Majorkę: co warto zobaczyć, gdzie i kiedy się zatrzymać, jaki hotel wybrać i wiele więcej wskazówek.

Jak najłatwiej (najszybciej) dostać się z dzieckiem na Majorkę?

Właściwie to nie ma zbyt wielkiego wyboru. Są dwie opcje, droga morska i powietrzna. Nie będę ukrywać, że jedynym mądrym pomysłem na podróż na Majorkę jest podróż z samolotem. Z  Polski zajmuje to maksymalnie około 3,5 godzin. W sezonie (czyli od maja do października) biura podróży oferują pakiety turystyczne z przelotami czarterowymi. Można też je często wyłapać w dobrej cenie wyłapać na własną rękę, najczęściej w opcji last minute. W 2020 roku latał LOT na wakacje bezpośrednio z Polski na Majorkę. Znajdziesz też mnóstwo ofert tanich przelotów Ryanairem z wielu polskich miast. Bardzo tanie są też loty z Niemiec. W każdym razie przelot to najlepsza opcja, podróż jest stosunkowo krótka i nie  zmęczy za bardzo ani rodziców, ani dzieci. 

Jak się dostać z lotniska do hotelu?

Lotnisko międzynarodowe na Majorce jest tylko jedno. Znajduje się około 10 km od centrum Palmy, 35 km od popularnej Peguera, 60 km od Alcudii, 70 km od popularnego na wschodzie kurortu Cala Millor. Jeśli wyjazd organizowany jest z biura podróży to raczej będzie zapewniony transfer do hotelu. Niekiedy podróż z lotniska do hotelu trwa dłużej niż podróż z Polski na Majorkę. Weź to pod uwagę! Inna opcja to wynajęcie samochodu na lotnisku. W szczycie sezonu może wiązać się to z kolejkami. Spora ilość turystów, którzy przyjeżdżają na Majorkę, wybierają właśnie opcję wynajmu samochodu, aby dostać się do hotelu i zwiedzić różne interesujące miejsca na wyspie. Ostatnia opcja, najdroższa ale najszybsza to taxi. Zdecydowanie odradzam transport publiczny, w prawdziwe autobusy odjeżdżają z lotniska do najbardziej turystycznych miejsc na wyspie, ale taka podróż ze względu na często długą trasę może być dosyć uciążliwa szczególnie dla mniejszych dzieci. 

Wynajem samochodu. Foteliki samochodowe dla dzieci i niemowląt można wypożyczyć (zwykle za dodatkową opłatą ) w wielu wypożyczalniach samochodów, ale należy je rezerwować z dużym wyprzedzeniem.

Jaki termin wybrać?

Dla dzieci najciekawsza będzie możliwość korzystania z wody bez ograniczeń. Dlatego najlepszy moment to czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień. Wtedy jest najcieplej, woda w morzu i w basenach ma odpowiednią temperaturę. Wiele zajęć i atrakcji dla dzieci jest dostępnych tylko od maja do października. Mam tutaj na myśli parki wodne, które działają tylko w sezonie oraz animacje hotelowe. Z drugiej strony najlepszy czas na wyjazd zależy od tego, co chcesz zobaczyć i robić. Wiosną i jesienią również pogoda jest idealna do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i innych zajęć na świeżym powietrzu. Wybór należy do Ciebie! Majorka jest piękna przez cały rok. 

Jaki hotel wybrać?

Jest już na moim blogu na ten temat osobny wpis, w którym znajdziesz TOP 12 obiektów, które swoją ofertę kierują właśnie dla rodzin z dziećmi. Znajdziesz w nich mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, baseny z kolorymi zjeżdżalniami i wiele innych atrakcji. We wpisie wymieniłąm też kilka punktów, na co zwracać uwagę wybierając hotel na Majorce odpowiedni dla dzieci… 

Który region wybrać?

majorka gdzie na wakacje

TOP atrakcje dla dzieci na Majorce...

Majorka jest pełna atrakcji dla dzieci. Obok najbardziej popularnych miejsca jak Aquarium, parki wodne czy słynne Katmandu jest wiele innych ciekawych miejsc.  Można zamienić plażę na spacer po fortecach i zamkach, na przykład w Capdepera czy Alaró. Podziwiać stalaktyty i stalagmity w Smoczych Jaskiniach Cuevas del Drac. O atrakcjach dla dzieci przeczytasz w osobnym wpisie… 

Jedno jest pewne! Jeśli podróżujesz na Majorkę z rodziną, będziesz się świetnie bawić. Podróżowanie po Majorce z dziećmi nie jest skomplikowaną rzeczą, pod warunkiem, że sobie to dobrze zaplanujemy. Są tutaj zamki, plaże z płytkim wejściem, parki wodne, jaskinie do zwiedzania dużo słońca i dużo radości! 

Skorzystaj z mojego polecenia i odbierz zniżkę na samochód!