Jaka jest pogoda i co robić w lutym na Majorce?

Luty na Majorce to miesiąc, w którym przyroda zaczyna budzić się do życia. Pojawiają się pierwsze oznaki wiosny.  W dodatku temperatury są nieco wyższe od tych styczniowych a dni robią się coraz dłuższe. Ilość godzin słonecznych w ciągu dnia się wydłużają i są bardzo zachęcające. Luty to najkrótszy miesiąc w roku, ale jest to miesiąc istotnych zmian i nowości na wyspie. Wydłużającym się dniom uroku dodają pierwsze ciepłe promyki słońca oraz kwitnące migdałowce. Podczas gdy w pozostałej części Europy zima jest wciąż mroźna, Majorkańczycy nieoficjalnie świętują już zmianę pory roku na wiosenną. To czas na spędzanie czasu aktywnie, spacerując po plaży czy górach, uprawiając sport. Zwiedzanie wyspy również wchodzi w grę a nawet przy odrobinie szczęścia załapiemy się na pierwsze opalanie!

Temperatura na Majorce w lutym -> Minimalna temperatura to 6,7 stopni a najwyższa nawet 20,8 stopni. 

góry na majorce

"Sa Rua", czyli karnawał na Majorce...

Największe karnawałowe wydarzenie odbywa się w Palmie, stolicy Majorki. Ulice stają się kolorowe. Mieszkańcy licznie wychodzą na zewnątrz przebierając się w ciekawe stroje. Nie, wiek tutaj nie ma żadnego znaczenia. Przebierają się i młodsi i starsi. W pozostałych, również tych mniejszych miejscowościach organizowane są karnawałowe eventy. Najczęściej dla dzieci odbywają się defilady w centrach miejscowości, na głównym placu a dla dorosłych tematyczne imprezy w klubach wieczorową porą. 

zima na majorce

Kwitnące migdałowce...

Widok, którego nie można przegapić w lutym, to różowo-białe kwiaty migdałowców na Majorce. Pierwsze kwiaty pojawiają się już pod koniec stycznia. Ale prawdziwie bajkowe krajobrazy można podziwiać właśnie przez cały luty. To obraz, który wskazuje na pierwsze oznaki wiosny. To właśnie wtedy miliony migdałowców, które rosną na całej wyspie sprawiają, że Majorka pokryta jest bielą.

A może Walentynki na Majorce? Wyobraź sobie tylko to romantyczne zjawisko i widok kwitnących migdałowców na przykład na walentynkową podróż.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.