W tym wpisie znajdziesz wszystkie aktualne informacje dotyczące zasad podróżowania na Majorkę!

Sprawdź aktualne statystyki zachorowań na Balearach:

Aktualne obostrzenia obowiązujące do 31.10.2021

*Ostatnia aktualizacja wpisu 25/10/2021

nie obowiązuje od 3/06 

Przed wejściem do dyskoteki i klubów nocnych należy okazać europejski certyfikat COVID potwierdzający wykonanie testu bądź pełnej dawki szczepienia. NIE MA natomiast na Majorce absolutnie żadnych ograniczeń dla osób niezaszczepionych jeśli chodzi o korzystanie z lokali gastronomicznych! 

Od 26.06 maseczki przestały być obowiązkowe na wolnym powietrzu. Wydana została jedynie rekomendacja ich noszenia w przestrzeni otwartej jeśli nie zachowujemy odstępu 1,5m między innymi osobami. W strefach zamkniętych nadal trzeba je nosić (hotele, komunikacja publiczna, sklepy, itd) 

Pamiętaj, że jeśli chcesz być na bieżąco i o wszystkich zmianach chcesz dowiedzieć się w pierwszej kolejności to zaobserwuj mój profil w mediach społecznościowych:

Majorka z POLSKI...

Podróżując z Polski do Hiszpanii z większości regionów potrzebne będzie okazanie certyfikatu (test lub szczepienie), dokładną listę sprawdzisz tutaj – kliknij tutaj. Ważne jest to czy Polska, bądź poszczególne województwa znajdują się na liście ryzyka. Aktualizację cotygodniową listy państw / regionów ryzyka znajdziesz tutaj – kliknij. Pamiętaj, że musisz posiadać również KOD QR podczas podróży. Więcej na ten temat znajdziesz niżej. 

Uwaga! Potrzebujesz jeszcze kod QR.

Czy przed podróżą muszę przeprowadzić jakąś specjalną procedurę?

Tak, ale nie jest to trudne. Musisz wypełnić i podpisać formularz kontroli sanitarnej (FCS) elektronicznie poprzez: Portal SPAIN TRAVEL. Konieczne jest wypełnienie osobnego formularza dla każdej podroży i osoby. Po wypełnieniu formularza otrzymasz kod QR. Musisz go obowiązkowo okazać po przybyciu na Majorkę. Link do formularza znajdziesz poniżej.

Dla osób podróżujących z obszaru ryzyka (czyli z państw znajdujących się na liście państw ryzyka) obowiązują następujące zasady podróżowania:

Czy osoba zaszczepiona jest zwolniona z testu ?

Od 7 czerwca można podróżować do Hiszpanii jako osoba zaszczepiona pełną dawką bez konieczności robienia testu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie Parlamentu Europejskiego, kliknij tutaj.  Na wcześniej wymienionej stronie znajdziesz też wskazówki jaki dokument przedstawić jeśli jesteś ozdrowieńcem. 

Jaki test na Majorkę?

Akceptowane testy od 7.06 to 

 •  RT-PCR, RT-LAMP, TMA) oraz RAT, czyli tani test antygenowy 
 • TESTY MUSZĄ ZOSTAĆ WYKONANE DO 48 GODZIN PRZED PRZYLOTEM DO HISZPANII (WCZEŚNIEJ BYŁY TO 72H)

Źródło oraz potwierdzenie tych informacji znajdziesz na rządowej stronie: spth.gob.es oraz GOV

Czy dzieci muszą robić test podróżując na Majorkę?

Dzieci do 12 roku życia są zwolnione z obowiązku wykonywania testu. Muszą jednak posiadać kod QR. Źródło: spth.gob.es 

Czy muszę mieć jakieś ubezpieczenie medyczne, które gwarantuje, że będę leczony w przypadku zachorowania na COVID-19?

W przypadku wystąpienia objawów związanych z COVID-19, publiczna służba zdrowia lub prywatna przychodnia zdrowia, jeśli jest zawarte ubezpieczenie, powinna przystąpić do wykonania testu PCR. Mając na uwadze objawy i wynik badania, należy zastosować odpowiedni protokół sanitarny.

Publiczna opieka zdrowotna jest bezpłatna w podstawowym zakresie. Mają do niej dostęp wszystkie osoby opłacające składki ubezpieczenia zdrowotnego oraz turyści legitymujący się Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Szczegółowe informacje o EKUZ zamieszczone są na stronach internetowych NFZ: www.nfz.gov.pl

Dokument ten nie jest honorowany w prywatnych klinikach i gabinetach lekarskich w Hiszpanii. Koszt standardowej wizyty lekarskiej wynosi ok. 100 EUR, doba pobytu w szpitalu (bez badań) to koszt ok. 180 EUR.

Czy po przybyciu na Majorkę przeprowadzana jest jakaś kontrola sanitarna?

Podróżni przybywający do Hiszpanii drogą lotniczą lub morską mogą zostać poddani kontroli stanu zdrowia. Kontrola ta może obejmować zmierzenie temperatury lub/i weryfikację dokumentów. Przygotuj się na to, że zostaniesz poproszony/a o pokazanie kodu QR oraz wyniku testu lub certyfikatu szczepienia. 

Jakie środki bezpieczeństwa zastanę na lotnisku po przylocie?

Na lotnisku i przez cały lot musisz używać maseczki i przestrzegać wszystkich środków bezpieczeństwa wskazanych zarówno przez linie lotnicze, jak i władze lotniska.

Na miejscu...

Jakie ogólne zalecenia powinienem wziąć pod uwagę podczas mojej wizyty na Majorce?

Aby zagwarantować bezpieczną podróż, będziesz musiał wziąć pod uwagę szereg ogólnych środków, a w szczególności zasadę: Czyste ręce, metr odstępu i maseczka. Maseczka jest obowiązkowa dla dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia w przestrzeni publicznej zewnętrznej i wewnętrznej, z wyjątkiem przyjmowania pokarmu, aktywności fizycznej i / lub w przypadku niepełnosprawności lub choroby układu oddechowego. Często przeprowadzaj higienę rąk mydłem i wodą lub żelem wodno-alkoholowym. Zaleca się dystans 1,5 metra.

Jak wygląda przemieszczanie się pomiędzy wyspami Balearów?

Można się przemieszać swobodnie bez żadnych ograniczeń. Jeśli chcesz podróżować z Majorki np. na Minorkę czy Ibizę to nie musisz robić testu ani poddawać się kwarantannie. Sytuacja jednak może się zmienić w przypadku pogorszenia się sytuacji epidemiologicznej na którejś z wysp, co jest monitorowane na bieżąco. 

Jak wygląda podróżowanie z Majorki na półwysep Hiszpanii?

Turyści krajowi od 23.05, którzy są zaszczepieni lub pochodzą ze wspólnoty autonomicznej poniżej 60 przypadków są zwolnieni z obowiązku okazywania testów. Wszyscy podróżni krajowi, którzy nie zostali zaszczepieni lub wylatują, ze wspólnoty o wyższych statystykach powinni nadal przedstawiać negatywny wynik testu.

Powrót z Majorki...

Jeśli wracasz do Polski i chcesz zrobić test przed powrotem na Majorce to możesz go zrobić w prywatnych klinikach np. Juaneda, Clinica Rotger, na lotnisku a nawet w niektórych hotelach. 

Ceny: 

 • Test PCR, TMA około 75 euro. 
 • Test antygenowy 30 euro. 

Od niedawna można również wykonać test na lotnisku w Palmie. Rezerwacji online możesz dokonać klikając tutaj.  

Zasady wykonania testu na lotnisku: 

 • Wykonywane testy to PCR, antygenowy lub IgG/IgM.
 • Test trzeba opłacić i zarezerwować online z wyprzedzeniem. 
 • Maksymalny czas oczekiwania na wynik to 12 godzin 
 • Testy na lotnisku wykonywane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 19:00 oraz w soboty i niedziele od 11:00 do 19:00 
 • Miejsce wykonania testów terminal – poziom 2 
 • Koszt 29 euro 

Co powinienem zrobić, jeśli ja lub osoby towarzyszące mają objawy zgodne z COVID-19 podczas mojej podróży?

Udaj się na izolację. Należy telefonicznie zgłosić zaistniałą sytuację w recepcji obiektu lub u osoby odpowiedzialnej za obiekt noclegowy. Istnieje informacyjny numer telefonu, pod którym można uzyskać odpowiedź na wszystkie wątpliwości dotyczące objawów oraz co zrobić jeśli istnieje podejrzenie zakażenia lub bliski kontakt z osobą chorą:
INFO COVID: 900 100 971. Od poniedziałku do niedzieli od 8:00 do 20:00 (język kataloński i hiszpański)
INFO COVID DLA TURYSTÓW ZAGRANICZNYCH: 871 120 130. 24/365 (angielski, niemiecki, francuski, włoski i inne)

Co zrobić jeśli wynik będzie pozytywny?

W przypadku pozytywnego wyniku na Majorce trzeba dostosować się do lokalnego protokołu i poddać się obowiązkowej izolacji. Numer kontaktowy to: 900 100 971 w nagłych wypadkach można dzwonić na numer 061. Przed wyjazdem sprawdź warunki ubezpieczenia przede wszystkim to czy Twój ubezpieczyciel pokrywa kwarantannę bez hospitalizacji oraz pobyt osób towarzyszących, które nie miały pozytywnego wyniku a zostały wysłane na przymusową izolację. 

Jak to wygląda krok po kroku i kto jest wysyłany na kwarantannę: 

 • osoba z pozytywnym wynikiem wysyłana jest na kwarantannę, minimum to 10 dni 
 • konsultant ze służby medycznej skontaktuje się z Tobą telefonicznie i wyda instrukcje, których należy się trzymać
 • zapyta również o Twoje bliskie kontakty dlatego musisz sporządzić listę osób, z którymi mieszkasz, a także wszystkich tych, z którymi przebywałeś/aś w odległości mniej niż dwa metry przez minimum 15 minut w ciągu ostatnich 24 godzin
 • takie osoby wysyłane są na 10 dniową kwarantannę
 • na ten moment nie ma informacji o tym żeby osoby zaszczepione były zwolnione z obowiązku odbycia kwarantanny, ma się to jednak zmienić w momencie wprowadzenia certyfikatu covidowego. 

Poniżej zostawiam link do oficjalnych informacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Należy wiedzieć, że restrykcje różnią się pomiędzy poszczególnymi Wspólnotami w Hiszpanii. Na stronie ministerstwa są podane tylko ogólne wytyczne dotyczące Madrytu, na Majorce mogą się one różnić. 

Jak będzie wyglądał nasz pobyt w hotelu?

Każdy hotel ustala swój własny protokół. W częściach wspólnych należy nosić maseczkę oraz zachować odstęp. W hotelach stosowane są specjalne procedury dezynfekcji. W wielu hotelowych bufetach rezygnuje się z opcji samodzielnego nakładania jedzenia, a robią to pracownicy. Przed przyjazdem do hotelu należy zapoznać się z zasadami tam obowiązującymi gdyż restrykcje w każdym z obiektów noclegowych mogą się różnić. 

Czy można swobodnie poruszać się po wyspie i zwiedzać?

Tak. Można poruszać się po całej wyspie, oprócz godzin nocnych – godzina policyjna. Można korzystać też z komunikacji publicznej lub brać udział w wycieczkach zorganizowanych. Jeżeli chodzi o komunikację publiczną to aktualny rozkład jazdy autobusów można sprawdzić tutaj. Trzeba liczyć się z tym, że niektóre linie typowo turystyczne (np. w miejscowych kurortach) nie zostały uruchomione bądź wprowadzono ograniczenia w rozkładzie jazdy. Niektóre atrakcje ze względu na wciąż małą ilość turystów są zamknięte. Ich dostępność i godziny otwarcia musisz sprawdzać dla każdej atrakcji / obiektu osobno. Część z nich jest otwarta inne są wciąż zamknięte. 

Sytuacja jest dynamiczna a obostrzenia i zasady zmieniają się z tygodnia na tydzień. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości pytaj 🙂 Znajdziesz mnie na Instagramie @michalina_na_majorce 

13 thoughts on “Obostrzenia i aktualna sytuacja na Majorce”

 1. Pingback: Majorka - co warto zobaczyć w 7 dni? cz. I - Monika Kozłowska

 2. Pingback: Lotnisko na Majorce - Wakacje na Majorce - Blog o Majorce

 3. Pingback: Najlepsza wypożyczalnia samochodów Majorka - Zaplanuj wakacje na Majorce

 4. Pingback: Majorka wynajem apartamentu na wakacje - Zaplanuj wakacje na Majorce

 5. Pingback: Jak będą wyglądać wakacje na Majorce 2021? - Blog o Majorce

 6. Pingback: TOP 10 na Majorce - Majorka co zobaczyć - Blog o Majorce

 7. Pingback: Gdzie na Majorkę, czyli który region jest najlepszy na wakacje na Majorce...

 8. Cześć, mam lot w niedziele w nocy.
  Czy wystarczy zrobić test w piątek? Podobno
  Na wynik czeka się do 36h. Pozdrawiam.

  1. Michalina na Majorce

   Test musi być zrobiony do 72 h przed wylotem. Czas oczekiwania na wynik zależy od punktu, w którym wykonujemy test.

 9. Hej🙂 trochę się pogubiłam.. na ten moment piszesz, ze Majorka nie wymaga testów na wjazd z Polski- ponieważ Polska jest w zielonej strefie, a potem ze „wymagane testy przed przylotem na Majorkę to”… i trzeba je wykonać 48 h przed wylotem? To w takim razie trzeba mieć test jeżeli jest się osoba nie zaszczepioną ? Czy po prostu lecimy bez testu, wypełniamy jedynie potrzebne dokumenty i gotowe?
  Pozdrawiam ! 😉

  1. Michalina na Majorce

   Lecąc z Polski i innych krajów, które NIE ZNAJDUJĄ się na liście ryzyka można lecieć bez testu, informacje o teście są dla osób podróżujących z pozostałych krajów czy regionów, czyli tych, które znajdują się na liście.

Comments are closed.