Obostrzenia na Majorce i zasady na miejscu - KWIECIEŃ 2022

Klikając w poniższy link sprawdzisz aktualne statystyki zachorowań na Balearach...

Aktualnie aby przylecieć na Majorkę potrzebujesz:

 • zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na obecność SARS-CoV-2 – sprawdź więcej tutaj, kliknij 
 • LUB zaświadczenie potwierdzające przyjęcie pełnej szczepionki przeciwko COVID-19 – sprawdź więcej tutaj, kliknij 
 •  LUB zaświadczenia o przebyciu COVID-19 – sprawdź więcej tutaj, kliknij 
 • OSOBY ZASZCZEPIONE NIE MUSZĄ ROBIĆ DODATKOWO TESTU! 
 • Jeśli posiadasz certyfikat COVID cyfrowy, z kodem QR, ważny na terenie UE nie musisz dodatkowo wypełniać formularza sanitarnego z kodem QR, który do tej pory był wymagany przy wjeździe do Hiszpanii. Musisz go wypełnić tylko w przypadku, jeśli Twoje zaświadczenie nie jest unijnym certyfikatem CYFROWYM (np w przypadku jeśli masz zwykłe zaświadczenie z wynikiem testu, bez kodu QR). 

Kwiecień 2022, AKTUALIZACJA!

 • Aby wjechać/dolecieć/przypłynąć do Hiszpanii, wszyscy pasażerowie, bez względu na kraj pochodzenia podróży (z wyjątkiem osób poniżej 12 roku życia i podróżujących w tranzycie międzynarodowym), muszą przedstawić jeden z następujących dokumentów: CYFROWY CERTYFIKAT UE LUB ODPOWIEDNIK UE. Jeśli NIE POSIADASZ unijnego cyfrowego certyfikatu COVID lub odpowiednika UE, musisz wypełnić ręcznie formularz kontroli zdrowia SpTH – dostępny tutaj, kliknij wprowadzając dane z certyfikatu szczepienia, ozdrowieńca lub testu diagnostycznego.

Zakładanie maseczek obowiązuje w zamkniętych pomieszczeniach, strefach wspólnych np w hotelu czy w transporcie publicznym. Od 10/02/2022 nie obowiązuje już noszenie maseczek na zewnątrz.

Od 20/04/2022 maseczki przestaną obowiązywać w zamkniętych pomieszczeniach. Z pewnymi wyjątkami! Nadal trzeba je będzie zakładać w szpitalach i innych punktach służy zdrowia oraz w transporcie publicznym! 

Od 12/02/2022 obowiązek przedstawiania paszportów covidowych, podczas korzystania z JAKICHKOLWIEK usług ZOSTAŁ ZNIESIONY na Balearach. Nie są aktualnie wymagane tzw. paszporty covidowe w gastronomii, dyskotekach ani żadnym innym miejscu. Należy jednak wciąż okazać dokument przy wjeździe do Hiszpanii – podczas kontroli na lotnisku lub w portach. 

Pamiętaj, że jeśli chcesz być na bieżąco i o wszystkich zmianach chcesz dowiedzieć się w pierwszej kolejności to zaobserwuj mój profil w mediach społecznościowych:

Zasady podróżowania z Polski i innych państw...

Przed podróżą do Hiszpanii koniecznie sprawdź stronę https://www.spth.gob.es/ Znajdziesz tutaj wszystkie aktualne informacje dotyczące obostrzeń i restrykcji dla podróżnych na terenie Hiszpanii.  Nie ma aktualnie państw ryzyka ani wysokiego ryzyka. W przypadku nagłego wzrostu, w którymś z państw lista może zostać wprowadzona ponownie. 

 • Szczepienie: pełna dawka (w większości przypadków dwie pierwsze dawki) ważność dziewięć miesięcy przed podróżą i 14 dni po ostatniej dawce. Jeśli te dziewięć miesięcy minęło, dawka przypominająca będzie konieczna, aby certyfikat ponownie był ważny. 
 • Ozdrowieniec: zaświadczenie lekarskie o pozytywnym wyniku testu od 11 do 180 dni przed podróżą.
 • TESTY: PCR zrobiony MAKSYMALNIE 72 godziny przed odlotem lub test ANTYGENOWY zrobiony max 24 godziny przed wylotem.

Podróżowanie z innych państw...

Wszystkie aktualne informacje na temat podróżowania do Hiszpanii z listą państw z podziałem na kraje ryzyka i wysokiego ryzyka znajdziesz na rządowej stronie:  https://www.spth.gob.es/  Strona spth.gob  jest najbardziej wiarygodnym i aktualnym źródłem informacji! Pamiętaj, że informacje przeczytane na forach internetowych mogą być nieaktualne lub wprowadzające w błąd. SPTH.GOB.ES to jedyne wiarygodne źródło.

Czy po przybyciu na Majorkę przeprowadzana jest jakaś kontrola sanitarna?

Podróżni przybywający do Hiszpanii drogą lotniczą lub morską mogą zostać poddani kontroli stanu zdrowia. Kontrola ta może obejmować zmierzenie temperatury lub/i weryfikację dokumentów. Na Majorce nie robi się wyrywkowych testów.  Przygotuj się na to, że zostaniesz poproszony/a o pokazanie kodu QR oraz wyniku testu lub certyfikatu szczepienia. 

Jakie środki bezpieczeństwa zastanę na lotnisku po przylocie?

Na lotnisku i przez cały lot musisz używać maseczki i przestrzegać wszystkich środków bezpieczeństwa wskazanych zarówno przez linie lotnicze, jak i władze lotniska.

Na miejscu...

Czy można swobodnie poruszać się po wyspie i zwiedzać?

Tak. Można poruszać się po całej wyspie bez ograniczeń.

Jakie ogólne zalecenia powinienem wziąć pod uwagę podczas mojej wizyty na Majorce?

Aby zagwarantować bezpieczną podróż, będziesz musiał wziąć pod uwagę szereg ogólnych środków, a w szczególności zasadę: Czyste ręce, metr odstępu i maseczka. Maseczka jest obowiązkowa dla dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia w przestrzeni publicznej zewnętrznej i wewnętrznej, z wyjątkiem przyjmowania pokarmu, aktywności fizycznej i / lub w przypadku niepełnosprawności lub choroby układu oddechowego. Często przeprowadzaj higienę rąk mydłem i wodą lub żelem wodno-alkoholowym. Zaleca się dystans 1,5 metra.

Jak wygląda przemieszczanie się pomiędzy wyspami Balearów?

Można się przemieszać swobodnie bez żadnych ograniczeń. Jeśli chcesz podróżować z Majorki np. na Minorkę czy Ibizę to nie musisz robić testu ani poddawać się kwarantannie. Sytuacja jednak może się zmienić w przypadku pogorszenia się sytuacji epidemiologicznej na którejś z wysp.

Jak wygląda podróżowanie z Majorki na półwysep Hiszpanii?

Należy sprawdzić obostrzenia obowiązujące we wspólnocie autonomicznej, do której się wybierasz. Każdy region ma swoje wytyczne. 

Test na lotnisku w Palmie. Rezerwacji online możesz dokonać klikając tutaj.  

Zasady wykonania testu na lotnisku: 

 • Wykonywane testy to PCR, antygenowy lub IgG/IgM.
 • Test trzeba opłacić i zarezerwować online z wyprzedzeniem. 
 • Maksymalny czas oczekiwania na wynik to 12 godzin 
 • Testy na lotnisku wykonywane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 19:00 oraz w soboty i niedziele od 11:00 do 19:00 
 • Miejsce wykonania testów terminal – poziom 2 
 • Koszt 29 euro 

Co powinienem zrobić, jeśli ja lub osoby towarzyszące mają objawy zgodne z COVID-19 podczas mojej podróży?

Udaj się na izolację. Należy telefonicznie zgłosić zaistniałą sytuację w recepcji obiektu lub u osoby odpowiedzialnej za obiekt noclegowy. Istnieje informacyjny numer telefonu, pod którym można uzyskać odpowiedź na wszystkie wątpliwości dotyczące objawów oraz co zrobić jeśli istnieje podejrzenie zakażenia lub bliski kontakt z osobą chorą:
INFO COVID: 900 100 971. Od poniedziałku do niedzieli od 8:00 do 20:00 (język kataloński i hiszpański)
INFO COVID DLA TURYSTÓW ZAGRANICZNYCH: 871 120 130. 24/365 (angielski, niemiecki, francuski, włoski i inne)

Co zrobić jeśli wynik będzie pozytywny?

W przypadku pozytywnego wyniku na Majorce trzeba dostosować się do lokalnego protokołu i poddać się obowiązkowej izolacji. Numer kontaktowy to: 900 100 971 w nagłych wypadkach można dzwonić na numer 061. Przed wyjazdem sprawdź warunki ubezpieczenia przede wszystkim to czy Twój ubezpieczyciel pokrywa kwarantannę bez hospitalizacji oraz pobyt osób towarzyszących, które nie miały pozytywnego wyniku a zostały wysłane na przymusową izolację. 

Poniżej zostawiam link do oficjalnych informacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Należy wiedzieć, że restrykcje różnią się pomiędzy poszczególnymi Wspólnotami w Hiszpanii. Na stronie ministerstwa są podane tylko ogólne wytyczne dotyczące Madrytu, na Majorce mogą się one różnić. 

Sytuacja jest dynamiczna a obostrzenia i zasady zmieniają się z tygodnia na tydzień. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości pytaj 🙂 

Znajdziesz mnie na Instagramie @michalina_na_majorce 

Skorzystaj z moich podpowiedzi i zaplanuj najlepsze wakacje na Majorce. Nie przegap najważniejszych miejsc na wyspie! 

Odbierz 10% zniżki na wypożyczenie samochodu w OFFUGO.ES, najlepszej wypożyczalni na Majorce! 

Dowiedz się jak krok po kroku zaplanować przeprowadzkę na wyspę. Zobacz ile to kosztuje i dużo więcej… 

Zobacz polecane przeze mnie noclegi. Wybierz najlepszą dla Ciebie formę urlopowowania, z biurem czy na włąsną rękę?

Zobacz najlepsze atrakcje na Majorce! Lot balonem? Nurkowanie? A może rejs i  oglądanie delfinów o wschodzie słońca? Sprawdź jakie atrakcje polecam!

Wybierasz się z grupą na Majorkę? Szukasz przewodnika? Potrzebujesz porady? Napisz do mnie! 

13 thoughts on “Obostrzenia i aktualna sytuacja na Majorce”

 1. Pingback: Majorka - co warto zobaczyć w 7 dni? cz. I - Monika Kozłowska

 2. Pingback: Lotnisko na Majorce - Wakacje na Majorce - Blog o Majorce

 3. Pingback: Najlepsza wypożyczalnia samochodów Majorka - Zaplanuj wakacje na Majorce

 4. Pingback: Majorka wynajem apartamentu na wakacje - Zaplanuj wakacje na Majorce

 5. Pingback: Jak będą wyglądać wakacje na Majorce 2021? - Blog o Majorce

 6. Pingback: TOP 10 na Majorce - Majorka co zobaczyć - Blog o Majorce

 7. Pingback: Gdzie na Majorkę, czyli który region jest najlepszy na wakacje na Majorce...

 8. Cześć, mam lot w niedziele w nocy.
  Czy wystarczy zrobić test w piątek? Podobno
  Na wynik czeka się do 36h. Pozdrawiam.

  1. Michalina na Majorce

   Test musi być zrobiony do 72 h przed wylotem. Czas oczekiwania na wynik zależy od punktu, w którym wykonujemy test.

 9. Hej🙂 trochę się pogubiłam.. na ten moment piszesz, ze Majorka nie wymaga testów na wjazd z Polski- ponieważ Polska jest w zielonej strefie, a potem ze „wymagane testy przed przylotem na Majorkę to”… i trzeba je wykonać 48 h przed wylotem? To w takim razie trzeba mieć test jeżeli jest się osoba nie zaszczepioną ? Czy po prostu lecimy bez testu, wypełniamy jedynie potrzebne dokumenty i gotowe?
  Pozdrawiam ! 😉

  1. Michalina na Majorce

   Lecąc z Polski i innych krajów, które NIE ZNAJDUJĄ się na liście ryzyka można lecieć bez testu, informacje o teście są dla osób podróżujących z pozostałych krajów czy regionów, czyli tych, które znajdują się na liście.

Comments are closed.