Jaki miesiąc polecam na wakacje na Majorce?

Najlepszy miesiąc na wakacje na Majorce to… każdy! Nigdy nie znudzę się powtarzać, że Majorka jest warta zobaczenia przez cały rok. Bo tutaj zawsze się coś dzieje! Klimat Majorki charakteryzuje się gorącym latem i łagodną zimą. Jak myślisz, czy na Majorce w ogóle pada śnieg? Sprawdź tutaj! Dzięki śródziemnomorskiemu klimatowi każda pora roku jest wyjątkowa. Ktoś może zachwycać się gorącą jak zupa wodą w morzu w lipcu, a ktoś inny kwitnącymi migdałowcami w lutym. Dlatego pytanie jakie musisz sobie zadać powinno brzmieć: co chcesz na Majorce robić? Najlepszy czas na Twoją podróż na Majorkę będzie zależał od Twoich planów. Jeśli chcesz spędzić wakacje na plaży i cieszyć się słońcem, w dodatku z niewielkimi lub zerowymi opadami i nagrzaną już wodą w morzu to wybierz miesiące letnie od czerwca do połowy września. 

alcudia playa de muro

Pogoda na Majorce przez cały rok...

 • STYCZEŃ:            min 2°C, max 22°C, woda 14°C
 • LUTY                   min 7°C,  max 20°C, woda 14°C
 • MARZEC             min 6°C, max 23°C, woda 14°C
 • KWIECIEŃ           min 6°C, max 24°C, woda 15°C
 • MAJ                    min 12°C, max 30°C, woda 18°C
 • CZERWIEC          min 16°C, max 33°C, woda 22°C
 • LIPIEC                 min 19°C, max 34°C, woda 25°C
 • SIERPIEŃ            min 20°C, max 36°C, woda 26°C
 • WRZESIEŃ          min 15°C, max 31°C, woda 25°C
 • PAŹDZIERNIK    min 13°C, max 25°C, woda 23°C 
 • LISTOPAD           min 8°C, max 24°C, woda 19°C
 • GRUDZIEŃ          min 4°C, max 20°C, woda 16°C

Najlepszy czas na wakacje na plaży na Majorce...

Miesiące letnie: czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień. Przy przeciętnym nasłonecznieniu od 10 do 11 godzin dziennie z gwarancją słońca i prawdopodobnie bez opadów deszczu podczas Twoich wakacji. W dodatku ciepła woda o temperaturze około 20-27 ºC zachęca do kąpieli. Minusem niestety jest fakt, że w tych miesiącach wyspa jest najbardziej zatłoczona przez turystów. Dlatego musisz się nastawić na to, że plaże, hotele, atrakcje dodatkowe na Majorce będą w tych miesiącach wypełnione po brzegi a ceny niekiedy wyższe. Jeśli wolisz uciec od masowej turystyki i cieszyć się spokojnym wypoczynkiem i nie będą przeszkadzać Ci odrobinę niższe, ale wciąż przyjemne temperatury to wybierz maj, drugą połowę września lub październik. A jeśli wystarczy słońce i temperatury do 20 stopni a dodatkowo jesteś fanem spędzania czasu aktywnie to wybierz okres od listopada do kwietnia. 

soller majorka

Najlepszy czas na wycieczki i zwiedzanie wyspy...

W zimie też jest fajnie na Majorce! Szczególnie jeśli szukasz pieszych wędrówek po górach, lubisz jazdę na rowerze i zwiedzania pustych zabytków Majorki to wybierz się tutaj w tzw. niskim sezonie. Trwa on od listopada do kwietnia. Najlepiej wynająć samochód. Możesz to zrobić bez problemu przez cały rok.  Na wyspie znajduje się wiele ukrytych zatoczek, szlaków górskich, jaskiń, historycznych zabytków i wiele innych miejsc do odkrycia. Niektóre zabytki i atrakcje, szczególnie te dla turystów masowych jak Aquaparki itp. mogą być zamknięte w niskim sezonie. Wiosną i jesienią Majorka nie jest zatłoczona przez turystów, co znacznie ułatwia jej zwiedzanie i cieszenie się szczególnie popularnymi miejscami. Majorka jest jeszcze bardziej wyjątkowa zwłaszcza wiosną, kiedy kwitnie przyroda, wyspa jest zielona a na początku wiosny zachwycać można się kwitnącymi migdałowcami. W marcu i kwietniu nie musisz się martwić o deszcz, średnio pada tylko 5 dni w miesiącu. Temperatura jest idealna na zwiedzanie. Nawet majorkańska zima ma swoje uroki. Przez cały rok na Majorce odbywa się mnóstwo lokalnych świąt, jarmarków oraz możesz wziąć udział w cotygodniowych targach. Będziesz zachwycony/a szczególnie jeśli cenisz sobie spokój i ciszę. 

majorka w czerwcu

Może Cię zainteresować...