Lista atrakcji dla małych i dużych dzieci na Majorce!

Jeśli podróżujesz na Majorkę z rodziną, będziesz się świetnie bawić. Podróżowanie po Majorce z dziećmi nie jest skomplikowaną rzeczą, pod warunkiem, że sobie to dobrze zaplanujesz. Są tutaj zamki, plaże z płytkim wejściem, parki wodne, jaskinie do zwiedzania dużo słońca i dużo radości! 

1. Rejs z oglądaniem delfinów, Alcudia lub Paguera

Nie ma nic piękniejszego od możliwości podziwiania zwierząt w ich naturalnym środowisku. Masz okazję właśnie na Majorce przeżyć niezapomniane chwile dzięki wycieczce, podczas którego przy odrobinie szczęścia zobaczysz delfiny.  Do wyboru zostawiam Ci poniżej dwie opcje, pierwsze z miejscowości Paguera lub Santa Ponca na południu wyspy i druga opcja to oglądanie delfinów podczas rejsu o wschodzie słońca na północy wyspy, wybór należy do Ciebie. Czas trwania takiej wycieczki to od 3 do 4 godzin. 

2. Park wodny Aqualand, El Arenal

Największy i najpopularniejszy park wodny na Majorce. Park jest całkowicie odkryty – jest to ogromny park z terenem zielonym (drzewa i trawa). Parking, wynajęcie leżaka oraz szafki są dodatkowo płatne. Na miejscu można kupić napoje i posiłki – ceny są dosyć wysokie. Wewnątrz znajdziemy około 20 różnych atrakcji wodnych. Zjeżdżalnie mniej i bardziej ekstremalne. Są też baseny przystosowane dla malutkich dzieci. Park wodny otwarty jest tylko w sezonie – zazwyczaj od maja do września. Mocną strona Aqualandu jest duży wybór atrakcji, minusem natomiast wysokie ceny i dodatkowe opłaty. 

Przeczytaj zanim kupisz wejściówkę: Parki wodne na Majorce niestety nie cieszą się pozytywną opinią. Ja sama wielokrotnie ze względu na pracę miałam okazję w nich bywać. Co może Was tam niemile zaskoczyć? Głównie wysokie ceny wstępu i dodatkowe opłaty. Za leżaki i szafki należy płacić dodatkowo, często pobierana jest też opłata za parking. Inną rzeczą, która dla mnie była minusem to słabej jakości i drogie jedzenie i napoje. Ze względu na to, że na Majorce są dostępne tylko 3 parki to są one bardzo oblegane. Szczególnie od końca czerwca kiedy to lokalne dzieci zaczynają swoje wakacje. Do turystów dołączają lokalsi i tworzą się ogromne kolejki na te najciekawsze zjeżdżalnie. Ostatecznie dla wielu osób zamiast z odpoczynkiem i fajną zabawą czas spędzony w takim parku będzie kojarzyć się ze stresem i stratą pieniędzy. Godne polecenia są natomiast hotele, które na terenie swoich obiektów dysponują zjeżdżalniami i innymi, wodnymi atrakcjami dla dzieci, zobacz o jakie hotele chodzi, kliknij!

3. Park wodny Western Water Park, Magaluf

Szukasz atrakcji blisko Magaluf? Masz tam do dyspozycji kolejny, czyli drugi z trzech dostępnych na wyspie parków wodnych. Tutaj dodatkową atrakcją jest tematyka tego miejsca, czyli inspiracja „dzikim zachodem”.  Western Water Park jest czynny tylko w sezonie od maja/czerwca do września/października w zależności od pogody i ilości turystów na wyspie. Do dyspozycji są zjeżdżalnie, baseny a nawet rzeka, po której płynie się na ogromnych kołach-pontonach. Atrakcja zarówno dla dzieci jak i frajda dla dorosłych. Minus – wysokie ceny za napoje i posiłki na miejscu. 

4. Park wodny Hidropark, Alcudia

Jeśli jesteś na północy wyspy i nie masz zamiaru wybierać się aż do okolic Palmy żeby skorzystać z atrakcji wodnych to masz do dyspozycji Hidropark w Port d’Alcudia. Leżaki i szafki dodatkowo płatne. Jest mniejszy od dwóch pozostałych wyżej wymienionych. Atrakcje są przystosowane dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Do dyspozycji jest 6 basenów, w tym jeden z falami, zjeżdżalnie typu kamikaze, wielotorowe, spiralne… Są też wodne place zabaw dla najmłodszych dzieci. Na miejscu można kupić posiłki i napoje. Można też skorzystać z dodatkowo płatnych opcji: 54-dołkowe pole do minigolfa, pływające piłki.  Park otwarty jest tylko w sezonie letnim. 

5. Palma Aquarium, Can Pastilla

Palma Aquarium to oceanarium i centrum naukowo-badawcze opiekujące się zagrożonymi gatunkami morskich zwierząt. Atrakcja jest ciekawa dla wszystkich grup wiekowych. Była to zawsze jedna z nielicznych całorocznych atrakcji, niestety przez pandemię w sezonie zimowym jest w ostatnich miesiącach zamknięta. Aquarium podzielone jest na 55 akwariów, w sumie znajduje się tam 5 milionów litrów słonej wody, 8000 okazów i około 700 gatunków fauny i flory. Całość podzielona jest tematycznie na różne części świata: Morze Śródziemne, Ocean Indyjski, Atlantyk i Pacyfiku. Wewnątrz jest też imitacja dżungli z wodospadem oraz część na świeżym powietrzu z ogrodami. Można dokupić dodatkowo płatne opcje jak: pływanie po zbiorniku z rekinami specjalną tratwą ze szklanym dnem, kino 3D z filmem o wielorybach. Wewnątrz jest restauracja, bar i kawiarnia oraz sklepik z pamiątkami. 

Zobacz gdzie najlepiej wynająć samochód i odbierz zniżkę do polecanej przeze mnie wypożyczalni! 

6. Jaskienie, Portocristo

Warto wybrać się z dziećmi do jaskiń, ale niekoniecznie tych smoczych tylko na przykład Cuevas Hams. Na Majorce są jeszcze inne mniej popularne – Cuevas de Arta, Campanet czy Genova. Dlaczego? Są one mniej zatłoczone i nikt nie będzie Was poganiał podczas wizyty. Zwiedzanie może okazać się problematyczne jeśli macie wózek – jest tam do pokonania trochę schodów. Zwiedzanie trwa godzinę. Wewnątrz można zobaczyć ciekawe formacje jak stalaktyty i stalagmity. Pod koniec wizyty zobaczycie też podziemne jezioro, gdzie odbywa się kilkuminutowy koncert. Na miejscu dostępny jest ogromny bezpłatny parking, toalety oraz kawiarnia.

7. Ferma strusi, ARTESTRUZ w Campos

Ferma została założona w 1998 roku dzięki marzeniu rodziny Loffler. Sprowadzili oni grono wspaniałych, małych skrzydlatych przyjaciół z RPA. Artestruz to świat pełen miłości i szacunku do zwierząt, doświadczenie, w którym można cieszyć się niesamowitymi chwilami! Od poznania historii tych tajemniczych ptaków, zrobienia kilku autentycznych zdjęć, a nawet można ugotować gigantyczne strusie jajo. 

8. Parc Natural de S’Albufera

Idealne miejsce na rodzinny spacer, szczególnie jeśli zatrzymałeś/aś się z rodziną w Playa de Muro. Jest to darmowa atrakcja.  Koniecznie zabierz lornetkę, żeby obserwować ptaki, żółwie, a nawet bawoły wodne wśród trzcin parku. Pamiętaj żeby zachować ciszę i porządek. Śmieci zawsze zabieramy z sobą! Park Przyrody Albufera de Mallorca znajduje się na północy wyspy i obejmuje część gmin Alcúdia, Muro i Sa Pobla. Można tam spacerować godzinami. W 1988 roku został ogłoszony Parkiem Krajobrazowym z 1700 hektarami chronionymi. Ponadto obszar został również uznany za ZEPA (Obszar Specjalnej Ochrony Ptaków) oraz Rezerwat Biosfery. Zjeżdżają się tam ornitolodzy z całego świata aby obserwować przeróżne gatunki ptaków. Godziny zwiedzania to od 9:00 do 18:00 w sezonie (kwiecień-wrzesień) i od 9:00 do 17:00 zimą (październik-marzec). 

9. Wizyta w Rafa Nadal Museum Xperience, Manacor

Rafael Nadal to jeden z najlepszych tenisistów na świecie. Urodził się na Majorce, w Manacor i właśnie tam znajduje się otwarte kilka lat temu nowoczesne Museum Xperience. To tutaj znajdziesz Akademię dla młodych talentów, siłownię, boiska sportowe, spa, przychodnię fizjoterapeutyczną, hotel a nawet restaurację zainspirowaną tenisem o nazwie „Restaurante Roland Garros”.  Muzeum Nadala nie jest tradycyjnym muzeum. W jego salach wyposażonych w najnowszą technologię zobaczysz trofea i sprzęt, który hiszpański tenisista zbierał przez całą swoją karierę. Wszystkie puchary turniejów Wielkiego Szlema i medale olimpijskie są wyeksponowane wraz z przedmiotami ofiarowanymi przez wielkich sportowców wszechczasów. W muzeum znajduje się sala,  w której użyjesz najnowocześniejszych symulatorów sportowych. Mając do wyboru różne sporty (m.in. tenis, wioślarstwo, formuła 1 i hokej), na moment staniesz się elitarnym sportowcem, takim jak Rafa Nadal. Idealna atrakcja dla fanów sportu lub na deszczową pogodę. 

10. Katmandu, Magaluf

Położony w turystycznej strefie, w samym sercu Magaluf. Katmandu Park to tematyczny park rozrywki, który pomimo tego, że znajduje się w kompleksie hotelowym, można zwiedzać bez konieczności pobytu. Dla najmłodszych jest też Katlantis Splash Park, czyli mały park wodny otwarty, gdy tylko pogoda na to pozwala, z kolei Katlantis Soft Play, to  miejsce do zabawy dla dzieci poniżej 12 roku życia. Cała rodzina może zagrać w minigolfa podczas gdy najodważniejsi spróbują szczęścia w Zombie! XD Mrocznej jazdy czy innych zabaw w systemie 3D i 4D.  Głównie to gry laserowe. Miejsce owiane legendą! 

2 thoughts on “TOP atrakcje dla dzieci na Majorce!”

  1. Pingback: Majorka hotele dla dzieci - Wakacje na Majorce

  2. Pingback: Majorka wakacje z dziećmi - zaplanuj wakacje na Majorce!

Comments are closed.