Najciekawsze atrakcje dla dzieci na Majorce!

Jeśli planujesz rodzinne wakacje na tej hiszpańskiej wyspie, nie mogłeś lepiej trafić! Podróżowanie po Majorce z dziećmi nie jest skomplikowaną rzeczą, pod warunkiem, że sobie to dobrze zaplanujesz. Są tutaj zamki, plaże z płytkim wejściem, parki wodne, jaskinie do zwiedzania dużo słońca i dużo radości! W tym artykule przygotowałam dla Ciebie listę najciekawszych atrakcji na Majorce idealnie nadających się na rodzinną przygodę! 

Oglądanie delfinów na Majorce

Rejs z oglądaniem delfinów na Majorce to niezapomniane doświadczenie, które łączy w sobie zarówno przyrodnicze fascynacje, jak i emocje towarzyszące obserwacji tych uroczych ssaków morskich w ich naturalnym środowisku. Taka morska wyprawa to idealna atrakcja dla całej rodziny, łączącą edukację i rozrywkę. I bardzo istotne, zdecyduj się na oglądanie delfinów w ich naturalnym środowisku, a nie w parkach gdzie zamknięte są w małych basenach. Na Majorce są różne opcje rejsów, dlatego napisałam na ten temat odrębny wpis, w którym znajdziesz szczegółowe informacje, kliknij tutaj i przeczytaj!

delfiny rejsy majorka

Wizyta w Aquaparku na Majorce

Aquaparki na Majorce to doskonały pomysł, aby spędzić czas z rodziną  zapewniając wszystkim rozrywkę i ochłodę szczególnie w gorące letnie dni. Jednym z najpopularniejszych i największych aquaparków na wyspie jest „Aqualand w El Arenal„. To miejsce pełne wodnych atrakcji, basenów o różnej głębokości i zjeżdżalni, które zadowolą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Aqualand El Arenal oferuje także strefę relaksu, gdzie można odpocząć na leżakach i cieszyć się słońcem. Aqualand, podobnie jak pozostałe parki wodne na Majorce są na zewnątrz.

Innym równie obleganym parkiem wodnym jest „Western Water Park” inspirowany klimatem Dzikiego Zachodu znajdujący się w Magaluf.  Z kolei na północy wyspy masz do dyspozycji Hidropark w Port d’Alcudia. Jest on mniejszy niż te w okolicach stolicy, ale wciąż do dyspozycji jest 6 basenów, w tym jeden z falami, zjeżdżalnie typu kamikaze, wielotorowe, spiralne… Są też wodne place zabaw dla najmłodszych dzieci. 

Co musisz wiedzieć zanim wybierzesz się do aquaparku na Majorce?

Parking, wynajęcie leżaka oraz szafki są dodatkowo płatne. Na miejscu można kupić napoje i posiłki – ceny również są dosyć wysokie.  Parki wodne na Majorce otwarte są tylko w sezonie – zazwyczaj od maja do września. Mocną stroną jest duży wybór atrakcji, minusem natomiast dość wysokie ceny opcji dodatkowych. Dlatego szczerze mówiąc parki wodne na Majorce niestety nie cieszą się pozytywną opinią. Ze względu na to, że na Majorce są dostępne tylko 3 parki to są one bardzo oblegane. Szczególnie od końca czerwca kiedy to lokalne dzieci zaczynają swoje wakacje. Do turystów dołączają lokalsi i tworzą się ogromne kolejki na te najciekawsze zjeżdżalnie. Ostatecznie dla wielu osób zamiast z odpoczynkiem i fajną zabawą czas spędzony w takim parku będzie kojarzyć się ze stresem i stratą pieniędzy. Godne polecenia są natomiast hotele, które na terenie swoich obiektów mają  splash parki z wodnymi atrakcjami dla dzieci, zobacz polecane hotele z aquaparkiem na Majorce tutaj, kliknij! 

Podwodny świat w Palma Aquarium w Can Pastilla

Palma Aquarium to oceanarium i centrum naukowo-badawcze opiekujące się zagrożonymi gatunkami morskich zwierząt. Atrakcja jest ciekawa dla wszystkich grup wiekowych. Aquarium podzielone jest na 55 akwariów, w sumie znajduje się tam 5 milionów litrów słonej wody, 8000 okazów i około 700 gatunków fauny i flory. Całość podzielona jest tematycznie na różne części świata: Morze Śródziemne, Ocean Indyjski, Atlantyk i Pacyfiku. Wewnątrz jest też imitacja dżungli z wodospadem oraz część na świeżym powietrzu z ogrodami. Można dokupić dodatkowo płatne opcje jak: pływanie po zbiorniku z rekinami specjalną tratwą ze szklanym dnem, kino 3D z filmem o wielorybach. W Aquarium jest dostępna restauracja, bar i kawiarnia oraz sklepik z pamiątkami. 

Do Palma Aquarium możesz wybrać się samodzielnie, warto kupić bilet online z małym wyprzedzeniem aby uniknąć kolejek na wejściu, KUP BILET TUTAJ, KLIKNIJ. Możesz też do Aquarium wybrać się na wycieczkę zorganizowaną i przy okazji spędzić trochę czasu w stolicy. Wycieczka dostępna jest na stronie mallorcaguider.com i w cenie zawiera transport z rejonu północnego oraz wschodniego, kliknij tutaj po więcej szczegółów

 

Chcesz wynająć samochód na Majorce?

Odkrywanie podziemnych jaskiń na Majorce!

Odwiedzanie jaskiń na Majorce to fascynujące doświadczenie, które może dostarczyć dzieciom niezapomnianych wrażeń i pobudzić ich ciekawość przyrodniczą. Zazwyczaj polecam tą wyprawę większym dzieciom z uwagi na specyficzne warunki terenowe i długość trasy. Głównie dlatego, że w niektórych jaskiniach jednym z ograniczeń jest zakaz wnoszenia wózków dziecięcych. Dlatego w przypadku niemowlaków sprawdzi się chusta lub inne nosidełko. Ostatecznie to rodzic jest najlepiej zorientowany w zdolnościach i preferencjach swojego dziecka, dlatego to on powinien podjąć decyzję. Każde dziecko jest inne zarówno pod względem  fizycznego przygotowania (nierówny teren, nieznane otoczenie, słabe oświetlenie oraz przebywanie w ciemnościach, pokonanie schodów, wilgotność powietrza itd.) jak i stopnia zainteresowania taką atrakcją. 

Takie zwiedzanie trwa około godzinę. Wewnątrz można zobaczyć ciekawe formacje jak stalaktyty i stalagmity lub zobaczyć podziemne jeziora. Na Majorce dostępnych jest kilka jaskiń Smocze, Hams, Cuevas de Arta, Campanet czy Genova. W wysokim sezonie niektóre jaskinie mogą być zatłoczone. Odwiedzanie jaskiń na Majorce to nie tylko lekcja geologii, ale także niezapomniana przygoda dla najmłodszych. Możesz wybrać się na wycieczkę do jaskiń z polskim przewodnikiem, kliknij tutaj po więcej informacji lub kup bilet i zwiedzaj na własną rękę. 

Wycieczki fakultatywne na Majorce z dziećmi

Wycieczki fakultatywne na Majorce z dziećmi to świetny sposób na urozmaicenie wakacyjnego pobytu i dostarczenie rodzinie niezapomnianych przeżyć. Moim zdaniem najciekawsza wycieczka dla całej rodziny to Objazd Wyspy czterema środkami transportu. Odkrywanie Majorki z dziećmi poprzez różne środki transportu, takie jak pociąg, tramwaj i statek, może być nie tylko ciekawą przygodą, ale także dostarczyć mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Dzieci podczas tej wycieczki nie nudzą się bo ciągle się coś dzieje. Sprawdź więcej na temat tej wycieczki i innych programów dostępnych na Majorce z polskojęzycznym przewodnikiem, kliknij tutaj

majorka z dzieckiem

Zanim zdecydujesz się na konkretną wycieczkę fakultatywną, upewnij się, że jest ona odpowiednia dla wieku dzieci i dostosowana do ich zainteresowań. Bezpieczeństwo i komfort najmłodszych powinny zawsze być priorytetem! Sprawdź, czy wycieczka ma zalecany lub wymagany minimalny wiek uczestników. Niektóre atrakcje mogą być bardziej odpowiednie dla starszych dzieci ze względu na ich charakter, trudność lub długość. Warto sprawdzić czy firma organizująca wycieczkę działa legalnie posiadając potrzebne zezwolenia oraz czy przestrzega standardów bezpieczeństwa. Takich jak licencjonowany transport, sprawność pojazdu czy stosowanie się do obowiązujących przepisów drogowych, czasu pracy i jazdy kierowcy itd. Przeczytaj też opinie innych rodzin, które uczestniczyły w danej wycieczce. To dobry sposób, aby dowiedzieć się, czy inni rodzice byli zadowoleni z oferty i czy ich dzieci dobrze się bawiły. Jeśli wycieczka obejmuje dłuższą trasę i przejazdy warto zastanowić się, czy dzieci będą w stanie wytrzymać całą podróż bez nadmiernego zmęczenia. Weź pod uwagę ewentualność choroby lokomocyjnej i przygotuj się na to. 

Parc Natural de S’Albufera

Idealne miejsce na rodzinny spacer, szczególnie jeśli zatrzymałeś/aś się z rodziną w Playa de Muro. Jest to darmowa atrakcja.  Koniecznie zabierz lornetkę, żeby obserwować ptaki, żółwie, a nawet bawoły wodne wśród trzcin parku. Pamiętaj żeby zachować ciszę i porządek. Śmieci zawsze zabieramy z sobą! Park Przyrody Albufera de Mallorca znajduje się na północy wyspy i obejmuje część gmin Alcúdia, Muro i Sa Pobla. Można tam spacerować godzinami. W 1988 roku został ogłoszony Parkiem Krajobrazowym z 1700 hektarami chronionymi. Ponadto obszar został również uznany za ZEPA (Obszar Specjalnej Ochrony Ptaków) oraz Rezerwat Biosfery. Zjeżdżają się tam ornitolodzy z całego świata aby obserwować przeróżne gatunki ptaków. Godziny zwiedzania to od 9:00 do 18:00 w sezonie (kwiecień-wrzesień) i od 9:00 do 17:00 zimą (październik-marzec). 

Parki tematyczne i inne atrakcje dla dzieci na Majorce!

Katmandu Park. Położony w turystycznej strefie, w samym sercu Magaluf. Katmandu Park to tematyczny park rozrywki, który pomimo tego, że znajduje się w kompleksie hotelowym, można zwiedzać bez konieczności pobytu. Dla najmłodszych jest też Katlantis Splash Park, czyli mały park wodny otwarty, gdy tylko pogoda na to pozwala, z kolei Katlantis Soft Play, to  miejsce do zabawy dla dzieci poniżej 12 roku życia. Cała rodzina może zagrać w minigolfa podczas gdy najodważniejsi spróbują szczęścia w Zombie! XD Mrocznej jazdy czy innych zabaw w systemie 3D i 4D.  Głównie to gry laserowe. Miejsce owiane legendą! 

Marineland Mallorca: również stanowi popularne miejsce rozrywki na Majorce, często odwiedzane właśnie przez rodziny z dziećmi. jest znane z imponujących pokazów delfinów, gdzie te inteligentne ssaki wykonują różnorodne triki i akrobacje. W parku odbywają się również pokazy morskich lwów, znajduje się mini zoo,  plac zabaw, mini park wodny oraz dostęp bezpośredni do plaży. Jednak ze względu na zamykanie tych inteligentnych ssaków w ograniczonej przestrzeni, nie jest to polecane przeze mnie miejsce. Jeśli zależy Ci na bardziej naturalnym i etycznym doświadczeniu z delfinami, rozważ rejs z możliwością podziwiania delfinów w ich naturalnym środowisku, o którym wspomniałam wyżej. 

Dinosaurland w Portocristo. to atrakcja, która z pewnością zainteresuje dzieci i miłośników dinozaurów. Jest to park tematyczny, w którym odwiedzający mogą odkrywać różne modele i repliki dinozaurów. Niektóre części parku zawierają interaktywne elementy, które pozwalają dzieciom dowiedzieć się więcej o życiu dinozaurów oraz odkrywać różne aspekty ich środowiska. Zwiedzanie można połączyć z wizytą w jaskiniach Hams, które znajdują się tuż obok. 

Jeszcze więcej atrakcji...

2 thoughts on “TOP atrakcje dla dzieci na Majorce!”

  1. Pingback: Majorka hotele dla dzieci - Wakacje na Majorce

  2. Pingback: Majorka wakacje z dziećmi - zaplanuj wakacje na Majorce!

Comments are closed.