Loty na Majorkę - gdzie ich szukać i jakie są ceny?

IMG_3302

Tanie loty na Majorkę” to hasło, które pewnie prezentowałoby się lepiej i przykułoby uwagę większej ilości czytelników. Kiedyś udało mi się wyłapać loty czarterowe za 150 zł w obie strony w dodatku z walizką rejestrowaną 20kg, a innym razem poleciałam do Berlina za 0,49 EUR z bagażem podręcznym. Niestety muszę Was zmartwić. Mimo obietnic i zapewnień wielu osób „z Internetu” tak tanich biletów nie znajdziemy aktualnie. Majorka cieszy się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie kiedy są tutaj wysokie temperatury, co oczywiście przekłada się na ceny biletów lotniczych. 

W poniższym wpisie podzielę się z Wami informacjami:

 • gdzie szukać lotów na Majorkę,
 • jakie linie latają
 • i ile kosztują bilety na Majorkę w sezonie 2023. 
majorka zwiedzanie

🔎Jak i gdzie szukać biletów lotniczych na Majorkę?

Przeszukiwanie lotów na Majorkę zaczynam zawsze od wyszukiwarki SkyscannerSą tam bardzo intuicyjne i praktyczne opcje wyszukiwania. Wybór dat czy dobór lotnisk pozwala na bardziej zaawansowane wyszukiwanie i wybranie najbardziej budżetowych lotów. Opcje są przydatne w szczególności po sezonie – kiedy nie ma dostępnych bezpośrednich połączeń lotniczych między Polską a Majorką. 

Dostępne loty na Majorkę w sezonie 2023...

Jeśli lecisz na Majorkę w okresie od kwietnia do października:

 • skorzystaj z dostępnych połączeń lotniczych bezpośrednich z Polski na Majorkę,
 • sprawdź tanie linie lotniczych jak Ryanair oraz Wizzair,
 • w 2023 roku pierwsi turyści polecą na słoneczną wyspę już 26 marca z Modlina – ta linia będzie latać aż trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i niedziele i funkcjonować będzie do końca października,
 • Ryanair z Poznania i Wrocławia również rusza pod koniec marca i loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu,
 • z kolei linia Majorka – Kraków raz w tygodniu, w każdą środę od końca marca do października,
 • z Wizzair z Warszawy polecimy już pod koniec marca i loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu, we wtorki oraz soboty,
 • Z Katowic wylecimy na Majorkę dopiero w czerwcu,
 • pamiętaj o sprawdzeniu biletów czarterowych dostępnych na stronach biur podróży ITAKA, Rainbow czy TUI.

Loty czarterowe to połączenia lotnicze, które zorganizowane są przez biura podróży i/lub touroperatorów. Głównie po to żeby w atrakcyjnej cenie sprzedawać je turystom w pakiecie z hotelem i ewentualnie innymi usługami. Ale czasami przy odrobienie szczęścia można trafić na świetne okazje i zakupić sam przelot (bez noclegu). W przypadku Majorki połączenia te odbywają się w wysokim sezonie, od maja do końca października. Odbywają się nawet dwa razy w tygodniu, zazwyczaj jest to niedziela i środa. Dostępność takich biletów jak i ich cena to kwestia szczęścia i popytu. Często bilety pojawiają się w opcji last minut – rzadziej dostępne będą w regularnej sprzedaży szczególnie na Majorkę, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Pamiętajcie, że dla biura podróży korzystniej jest sprzedać cały pakiet (hotel + lot + transfer) niż sam przelot dlatego korzystne oferty w przypadku Majorki nie pojawiają się zbyt często. 

soller

Jeśli wybierasz się na Majorkę po sezonie, czyli w okresie od  listopada do kwietnia:

 • w tym okresie nie ma dostępnych bezpośrednich połączeń z Polski na Majorkę, 
 • dlatego poszukaj połączeń przez Niemcy lub Hiszpanię kontynentalną (Madryt, Barcelona, Alicante…)
 • bardzo korzystne cenowo są loty na Majorkę z przesiadką w UK – ale pamiętaj, że aktualnie potrzebny jest paszport. 
 • do szukania lotów z przesiadkami najlepsza jest wyszukiwarka Skyscanner wystarczy wpisać miejsce i czas podróży a wyszukiwarka znajdzie dla nas najlepsze połączenia.

Ile kosztują loty na Majorkę w 2023?

Ceny są różne w zależności od wybranej daty. Pamiętaj, że najwyższe ceny są od czerwca do połowy września. Na początku kwietnia polecimy na Majorkę za około 400 zł w obie strony – do tej ceny należy dodać kozt bagażu. Z kolei w lipcu, bezpośredni lot w obie strony będzie kosztował około 800 zł za osobę, plus koszt bagażu. Znalezienie odpowiednich lotów w odpowiedniej cenie to kwestia cierpliwości i odpowiedniego szukania. Jeśli będziemy elastyczni co do terminu i ewentualnie przesiadek to można wyłapać ciekawe okazje i promocje. 

Może Cię zainteresować...

W treści tego wpisu pojawiły się linki afiliacyjne. Dzięki nim mogę w kreatywny sposób polecać produkty i usługi, otrzymując w zamian drobne sumy pieniędzy. Jak to działa?  Umieszczam link afiliacyjny na swojej stronie, a Ty klikając w taki link przechodzisz do strony partnera. Jeśli dokonasz tam dowolnego zakupu, ja otrzymuję prowizję. Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów z tym związanych, a korzystanie z treści dostępnych na moim blogu jest całkowicie darmowe.