kup dom na majorce

Zakup apartamentu na Majorce a może lepiej od razu dom z basenem i widokiem na morze… niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie marzył o tym aby zamieszkać na Majorce. Być może wcale nie myślicie o luksusach tylko o spokojnym życiu w domku z widokiem na góry czy morze. Tak! Majorka jest idealnym miejscem do życia. Z tego wpisu dowiesz się ile kosztuje taka przyjemność na Majorce i jak zrealizować ten plan, czyli kupno domu na Majorce. Brzmi nieźle prawda, to w takim razie przechodzimy do konkretów!

Zanim do mnie napiszesz z prośbą o pomoc w poszukiwaniu Twojego domu marzeń przeczytaj dokładnie poniższy tekst.  

Ceny mieszkań na Majorce?

Kawalerki, apartamenty, z widokiem na morze a może lepiej góry? W środkowej części wyspy, czyli w tzw. interiorze a może jednak w pierwszej linii morza? To jak, czy decyzja już została podjęta? Niestety trzeba się określić bo lokalizacja i metraż będą tutaj odgrywać kluczową rolę. Kowidowy kryzys faktycznie delikatnie zatrzymał wzrost cen a w niektórych wypadkach nawet odrobinę spadły, ale nie ukrywajmy. Majorka to cel inwestorów i bogatych obcokrajowców, którzy tylko czekają na taką okazję. 

Żeby mówić konkretnie o cenach mieszkań musimy podzielić to na kilka kategorii. Zacznijmy od tych najtańszych. Przeglądając aktualne ogłoszenia, najniższa cena to 40.000 euro za mieszkanie dwupokojowe 52 m2. Dlaczego tak tanio? Po pierwsze znajduje się w niebezpiecznej i problematycznej dzielnicy a po drugie najprawdopodobniej ma dzikich lokatorów. I tak też, z tymi lokatorami zostanie sprzedane, nowy właściciel musiałby prawnie wywalczyć dostęp do swojego mieszkania. Niestety, takie mamy prawo w Hiszpanii. 

Dalej, za 56.000 euro możemy kupić kawalerkę 35 m2 (mała kuchnia w przedsionku + salon i pokój 2 w 1 + łazienka). I tutaj nie ma już żadnych niespodzianek, oprócz tego, że mieszkanie raczej nadaje się do remontu. Jeśli do naszych wymagań dołączymy windę, klimatyzację i 3 pokoje to cena podskakuje do 108.000 euro. Niestety na wejściu takie mieszkanie jest do remontu lub przynajmniej minimum to wymiana mebli na powiedzmy trochę bardziej nowoczesne. Jeśli do naszej listy wymagań, oprócz tych wcześniejszych dodamy jeszcze ogród i basen (basen zazwyczaj do podziału z resztą sąsiadów) to cena minimalna zaczyna się od 180.000 euro. 

nieruchomości na majorce

Najdroższe mieszkanie na Majorce w momencie pisania tego wpisu kosztuje 4.600.000 euro. Piąte piętro z widokiem na port i stare miasto w Palmie, 3 pokoje, powierzchnia 200 m2, nowoczesny wygląd, taras z basenem, 4 łazienki, ogrzewanie i oczywiście konstrukcja to nowe budownictwo. 

Ile kosztuje dom na Majorce?

Podobnie jak w przypadku mieszkań na cenę wpływa głównie lokalizacja, wielkość, odległość od morza i jeszcze kilka innych aspektów. Po konkrety najlepiej skontaktować się ze specjalistą. Jak i z kim się kontaktować dowiesz się z kolejnych akapitów tego wpisu. A teraz zobaczymy jak rozkładają się ceny za metr kwadratowy na Majorce.

IMG_9859

Ceny za m2 na Majorce:

  • średnia cena za m2 nieruchomości na Majorce to około 5000 euro
  • na starym mieście w stolicy, czyli w Palmie cena jest już wyższa, od 5000 do 7500 euro/m2 
  • w kurortach turystycznych ceny wahają się od 3000 do 5500 za m2
  • najdrożej jest w popularnych miasteczkach w górach jak np. słynna Deia czy Valldemossa i cena za m2 może wynosić nawet 9000 euro 
  • najtaniej jest wewnątrz wyspy, lokalizacje położone dalej od morza, ceny w przedziale od 2300 – 4000 euro / m2
mieszkanie na majorce

Gdzie szukać ogłoszeń?

Właściwie to nie musisz szukać. Napisz do mnie a otrzymasz namiary na specjalistę z branży nieruchomości, oczywiście kontakt w języku polskim. Możesz przeglądać ogłoszenia  na własną rękę, na portalach typu idealista, milanuncios czy strony poszczególnych agencji żeby zorientować się w temacie. Musisz pamiętać jednak, że nie wszyscy mają szczere intencje i wiele osób chce „zarobić” na obcokrajowcach szukających swoje gniazdka w raju jakim jest Majorka.  Możesz źle trafić – w ostatnich latach miało miejsce mnóstwo oszustw i przekrętów dlatego jeśli chcesz trafić w sprawdzone ręce to napisz czego dokładnie szukasz oraz jaki masz budżet a ja przekieruję Cię do specjalisty z branży nieruchomości kontakt@michalinanamajorce.pl 

kup dom na majorce
kup dom na majorce

Jak wygląda procedura kupna nieruchomości na Majorce?

Kupno domu czy mieszkania to najważniejsza inwestycja, jakiej dokonujemy w naszym życiu. Dlatego każdy kto rozważa zakup domu, powinien udać się do notariusza przed wykonaniem jakichkolwiek formalności. Notariusz sprawdzi i potwierdzi  wszystkie kroki prawne, które należy podjąć, aby kupić dom w pewny i bezpieczny sposób. Obecny hiszpański system zakupy nieruchomości, oparty jest na ścisłej współpracy między notariuszem a tzw. rejestrem majątku, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo prawne. Porady należy zasięgnąć przed podpisaniem jakiegokolwiek dokumentu lub pokwitowania, a nawet przed dostarczeniem jakichkolwiek pieniędzy, nawet w formie zadatku.

Do kosztów zakupu i sprzedaży wchodzą również różne podatki, koszt aktu notarialnego, wpis do rejestru i koszty prowadzenia księgowości. Procedura kupna będzie wyglądać inaczej jeśli nieruchomość kupujemy bezpośrednio z banku, od osoby prywatnej czy od dewelopera. Istotne jest też to, czy dysponujemy budżetem aby opłacić całość czy jednak nieruchomość chcemy kupić na kredyt. Dlatego najlepiej jest skontaktować się ze specjalistą, który wszystkie kroki dokładnie wyjaśni.