majorka alkohol

Imprezy na Majorce prawda czy mit?

Czy Majorka to królestwo imprez? Majorka ma wiele twarzy, pod względem rozrywki często porównywana jest do Ibizy. Jednak nazywanie Majorki w całości „imprezową wyspą” to moim zdaniem spora przesada. Dlaczego tak uważam? Mieszkając na Majorce już trochę czasu wielokrotnie spotkałam się z zawiedzionymi turystami, którzy do najbliższej dyskoteki mieli aż 80 km! I to jeden z głównych stereotypów, które krążą o Majorce i wprowadzają ludzi w błąd. Zarówno jedną jak i drugą grupę, bo osoby szukające imprez po wyborze północnej czy wschodniej części czują się oszukani, a ta druga grupa szukająca spokoju na hasło „Majorka to imprezy” niesłusznie wybiera inny kierunek. Prawda jest taka, że nie na każdym kroku znajdziemy tutaj kluby i dyskoteki. Żeby się wyszaleć tak konkretnie i bez hamulców trzeba wiedzieć gdzie się wybrać. Takimi miejscami są Magaluf i Arenal. W tym wpisie skupimy się na tej pierwszej, bo wokół tego miejsca krąży najwięcej legend. W każdym razie pamiętajcie, że przyjeżdżając na Majorkę WIĘKSZOŚĆ miejscowości (wszystkie, oprócz tych trzech wyżej wymienionych) to spokojne turystyczne strefy! 

Magaluf - co tam się wyprawia...

Magaluf to niewielka miejscowość turystyczna oddalona o 17 km od stolicy wyspy, należąca do gminy Calvià. Liczy niewiele ponad 4000 mieszkańców a jednocześnie oferuje 60.000 łóżek hotelowych. Aktualnie przyjeżdżają tutaj głównie turyści szukający wrażeń. Kurort powstał na początku lat 60 XX wieku i na początku było to całkiem spokojne miejsce z dziewiczą plażą przyciągającą spokojnych urlopowiczów – głównie rodziny z dziećmi. Niektórzy za tą przemianę obwiniają turoperatorów, którzy do pakietów turystycznych oprócz noclegu i transportu zaczęli w sposób nieformalny oferować alkohol, sex i zabawę bez hamulców w dodatku wszystko w opcji allinclusive. W ten sposób spokojne Magaluf przerodziło się w symbol sodomy i gomory. Przeglądając nagłówki z ostatnich lat dotyczące tego miejsca znajdziemy takie tytuły jak „darmowy drink w zamian za sex oralny” lub „turysta umiera w Magaluf po tym, jak wypadl z balkonu”. Dlatego jadąc w to miejsce nauczysz się dwóch nowych pojęć mamading (dot. sexu oralnego) i balconing (dot. skoków z wysokości). 

Punta Ballena, to kolejna nazwa, którą trzeba znać wybierając się do Magaluf. Jest to ulica o długości około 400 metrów, na której znajdziemy wszystko co potrzebne jest do porządnego imprezowania. Puby, bary z super ofertami na alkohol, lap i strip dance kluby, go-go… Po punkty z kebabem w razie jeśli najdzie nas gastrofaza, chińskie bazary a nawet studio tatuażu! Nie przez przypadek jest to popularna lokalizacja na organizację wieczorów kawalerskich/panieńskich. W każdym razie jeszcze kilka lat temu ta strefa była nazywana strefą brytyjską teraz troszkę się to pozmieniało i można tam znaleźć różne nacje. 

BCM – to słynna dyskoteka znajdująca się w Magaluf. Aktualnie przez pandemię jest zamknięta i planowane otwarcie jest na sezon 2022. 

Idealne wakacje w strefie low cost a może strefa kiczu? Dla niektórych będzie to raj i spełnienie marzeń a dla innych katastrofa i miejsce, które należy omijać szerokim łukiem. Sytuację tego miejsca zmieniła odrobinę pandemia. Liczba odwiedzających to miejsce w celach rozrywkowych zmniejszyła się a okoliczne hotele wykorzystały sytuację i zaczęły pracować nad promocją i zmianą profilu klienta chcąc przyciągnąć nieco spokojniejszą publikę np. rodziny z dziećmi lub osoby starsze.

MAGALUF GHOST TOWN – druga twarz balkoningu. 

W 2021 roku pojawił się nowy dokument pt. MAGALUF GHOST TOWN, w którym można zobaczyć to miejsce z perspektywy stałych mieszkańców. Takich całorocznych jest ich około 4000 osób. I z czym zmagają się w trakcie sezonu kiedy Magaluf zamienia się w piekło można zobaczyć właśnie w tym dokumencie. Dokument został wyróżniony na festiwalu filmowym w Sewilli i mam nadzieję, że wkrótce będzie dostępny do zobaczenia w całości. 

Zakaz sprzedaży alkoholu na Majorce, czy to prawda?

Zostały wyznaczone specjalne strefy, w których sprzedaż alkoholu została ograniczona dotyczy to MAGALUF, ARENAL i części PLAYA DE PALMA. Czy Twój hotel znajduje się w tej strefie musisz dopytać albo samego obiektu albo biura podróży. Możesz też sprawdzić to tutaj kliknij a następnie zjedź na sam dół tej strony i otwórz plik o nazwie „documento anexo 1” i sprawdź załączone mapki – strefy zaznaczone na czerwono są objęte zakazem. Prawo to nosi ciekawą nazwę „prawo wybryków” w domyśle chodzi o wybryki alkoholowe i narkotykowe i zostało wprowadzone jeszcze przed pandemią na początku 2020 roku. Dotyczy to wyłącznie rejonów, które tak jak Magaluf słyną z ekscesów, pozostałe kurorty działają pod tym względem bez ograniczeń. 

Skorzystaj z moich podpowiedzi i zaplanuj najlepsze wakacje na Majorce. Nie przegap najważniejszych miejsc na wyspie! 

Odbierz 10% zniżki na wypożyczenie samochodu w OFFUGO.ES, najlepszej wypożyczalni na Majorce! 

Dowiedz się jak krok po kroku zaplanować przeprowadzkę na wyspę. Zobacz ile to kosztuje i dużo więcej…