Co robić w lutym na Majorce?

Luty na Majorce to wciąż kalendarzowa zima. A mimo to, zobaczyć można już wtedy pierwsze oznaki wiosny. Kwitnące drzewa migdałowców, imprezy karnawałowe, aktywne spędzanie czasu podczas pieszych górskich lub rowerowych wycieczek czy korzystanie z uroków lokalnej gastronomii to tylko niektóre z możliwości spędzania czasu na Majorce właśnie w lutym. Warto też wynająć samochód i pojeździć po wyspie, kliknij tutaj i zobacz polecaną przeze mnie wypożyczalnię samochodów. Z tego wpisu dowiesz się co robić w lutym na Majorce, a jeśli chcesz dowiedzieć się jaka jest wtedy pogoda, kliknij tutaj

majorka migdałowce

Hotele w lutym, czy są otwarte?

Największy wybór oferty noclegowej na Majorce działa w wysokim sezonie, czyli od maja do października. Tylko nieliczne większe obiekty pozostają otwarte w zimie. Najlepiej wybrać coś w okolicy Palmy. To właśnie w okolicach stolicy jest największy wybór atrakcji i otwartej oferty gastronomicznej jeśli chodzi o zimowe miesiące na wyspie. Warto wspomnieć też, że na Majorce jest szeroka oferta prywatnych apartamentów i domów. Można je znaleźć na Booking lub Airbnb i  przyjmują turystów przez cały rok. Co z basenami? Jeśli w hotelu jest dostępny basen zewnętrzny to w opisie oferty powinno być wyszczególnione czy i od kiedy jest czynny. Jeśli chodzi o luty to lepiej żeby hotel miał do dyspozycji basen wewnętrzny, gdyż na zewnątrz na kąpiele może być jeszcze za zimno. 

Sprawdź na mapie, gdzie najlepiej zatrzymać się w lutym na Majorce!

Booking.com

Wydarzenia w lutym na Majorce, co się wtedy dzieje!

Widok, którego nie można przegapić w lutym, to kwitnące na różowo-biały kolor, kwiaty migdałowców. Wybierz się w trasę między Palmą a Valldemossa, tam w tym okresie jest ich mnóstwo. Pierwsze kwiaty pojawiają się już pod koniec stycznia. Ale prawdziwie bajkowe krajobrazy można podziwiać właśnie przez cały luty. To obraz, który wskazuje na pierwsze oznaki wiosny. To właśnie wtedy miliony migdałowców, które rosną na całej wyspie sprawiają, że Majorka pokryta jest bielą.

  • W pierwszym tygodniu lutego w miejscowości Son Servera odbywa się Jarmark poświęcony kwitnącym migdałowcom – Fira de la Flor d´Ametler. Wydarzenie odbywa się w Ca S’Hereu, wstęp jest bezpłatny i zazwyczaj trwa rano od 9:30 do 14:30. W trakcie jarmarku można zakupić produkty, które są robione na bazie kwiatów i migdałów. 

Inne wydarzenie w lutym na Majorce to „Sa Rua„, czyli karnawał na Majorce. Największe karnawałowe wydarzenie odbywa się w Palmie, stolicy Majorki. Ulice stają się kolorowe, za sprawą poprzebieranych w różne stroje mieszkańców, zazwyczaj dzieci. Chociaż prawdę mówiąc wiek tutaj nie ma żadnego znaczenia. Przebierają się i młodsi i starsi. W pozostałych, również tych mniejszych miejscowościach organizowane są karnawałowe defilady. W tym okresie w wielu klubach odbywają się imprezy dla dorosłych. 

A może Walentynki na Majorce? 

Loty na Majorkę w lutym

W lutym nie ma jeszcze dostępnych bezpośrednich lotów na Majorkę. Dostępne są dopiero od końca marca 2023. Alternatywą opcją jest zakup lotu z przesiadką. Lub lecąc z Niemiec, tam często znaleźć można połączenia w atrakcyjnych niższych cena niż jest to w szczycie sezonu. Więcej o połączeniach lotniczych przeczytasz tutaj, kliknij, lub skorzystaj z dostępnej poniżej wyszukiwarki lotów. 

Zwiedzanie Majorki w lutym...

Skorzystaj z dostępnych na moim blogu informacji i zaplanuj idealne wakacje – kliknij tutaj.  Zajrzyj też na mojego instagrama @michalina_na_majorce gdzie w zapisanych relacjach (żółte kółeczka) znajdziesz gotowe plany zwiedzania – kliknij tutaj. Możesz zapisać się na polecane przeze mnie wycieczki fakultatywne z polskim przewodnikiem dostępne na stronie mallorcaguider.com lub wypożyczyć samochód w rekomendowanej przeze mnie wypożyczalni Offugo dodatkowo z kodem zniżkowym Michalina10 otrzymasz zniżkę! Więcej o tej wypożyczalni – kliknij!

W treści tego wpisu pojawiły się linki afiliacyjne. Dzięki nim mogę w kreatywny sposób polecać produkty i usługi, otrzymując w zamian drobne sumy pieniędzy. Jak to działa?  Umieszczam link afiliacyjny na swojej stronie, a Ty klikając w taki link przechodzisz do strony partnera. Jeśli dokonasz tam dowolnego zakupu, ja otrzymuję prowizję. Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów z tym związanych, a korzystanie z treści dostępnych na moim blogu jest całkowicie darmowe.