Co i gdzie zjeść na Majorce?

co i gdzie zjeść na majorce

Temat jedzenia wzbudza zawsze mnóstwo pozytywnych emocji. A jeśli chodzi o jedzenie w Hiszpanii to jeszcze cieplej powinno się nam kojarzyć. Gdzie zjeść dobrą paellę na Majorce, gdzie robią dobre tapasy, miejsca z widokiem na morze lub góry… od koloru do wyboru! Każdy znajdzie coś dla siebie. Na początek zacznijmy od poniższej listy miejsc, którą dla Was przygotowałam. Polecam pięć fajnych restauracji na Majorce, każda ma inny profil i serwuje innego typu lokalne majorkańskie specjały. Miejsca można wykorzystać przy okazji jeżdżenia po wyspie samochodem bo znajdują się w różnych rejonach Majorki (kliknij tutaj i zobacz gdzie wypożyczyć autko ze zniżką). 

Żeby zjeść w poniższych miejscach, koniecznie zarezerwuj wcześniej stolik! 

Euforiatapas w Cala Ratjada

Na wschodzie wyspy, tuż przy samej promenadzie i z widokiem na morze znajduje się restauracja Euforiatapas. Nowoczesne miejsca z tapasami podawanymi w ciekawej formule. Zgodnie z śródziemnomorskim sloganem: „“Porque la felicidad se encuentra en las pequeñas cosas” czyli „Szczęście odnajdziemy w małych rzeczach”, którymi są właśnie małe porcje różnorodnych dań w formie hiszpańskich tapas. Bogata lista pozycji do wyboru i podane w ciekawy i kolorowy sposób – warto tam zajrzeć. 

Celler Sa Premsa w Palmie

W samym centrum majorkańskiej stolicy znajduje się Celler Sa Premsa. Miejsca z długą historią, bardzo lubiane przez lokalsów – właściwie śmiało możemy powiedzieć, że to jedna z autentycznych majorkańskich perełek. A wystrój tego miejsca przeniesie nas w odległe czasy. Zjesz tutaj lokalne majorkańskie dania takie jak sopas mallorquinas lub frito mallorquin a na deser koniecznie zamów ciasto migdałowie z gałką migdałowych lodów 😋❤️ Lokalny klimat na Majorce i jedzonko nie za miliony monet!  

co i gdzie zjeść na majorce majorka co zjeść

Restaurante Illeta w Camp de Mar

Jeśli chcesz zjeść dobrą paellę na Majorce to koniecznie musisz zarezerwować stolik na słynnej wysepce w Camp de Mar z widokiem na morze. Paella, która jest ich specjalnością i lokalizacja „na morzu” to obraz lata majorkańskiego lata. Prawdziwy pocztówkowy klimat, który zobacz i poczujesz. Niesamowite doświadczenie, które można połączyć z pobytem na plaży, spacerem po okolicy lub uprawieniem sportów wodnych. 

co i gdzie zjeść na majorce majorka co zjeść

QuitaPenas w Valldemossie

Jeśli wybierasz się do tego magicznego, położonego w górach Tramuntana miasteczka – Valldemossa, to koniecznie musisz odwiedzić QuitaPenas. Serwują tam najbardziej autentyczne i lokalne danie na Majorce – pamboli – co w dosłownym tłumaczeniu oznacza chleb z oliwą. Ale spokojnie, danie to jest niezwykle kolorowe i różnorodne więc spróbujesz dużo więcej niż tylko chleba i oliwy. Wyobraź sobie, że możesz zjeść właśnie w 200 letnim starym domku na majorkańskim wsi. Teraz masz taką możliwość, właśnie w QuitaPenas. 

Mirador de Ses Barques w okolicach Soller

Mirador de Ses Barques znajduje się w górach w okolicach Soller. Jest to jednocześnie nazwa restauracji oraz punktu widokowego. To właśnie w tym miejscu zjesz z bajkowym widokiem na góry, morze i Port de Soller. Serwują różnorodne lokalne majorkańskie dania, większość z nich podawanych w typowych glinianych naczyniach i wazach. Mają też tutaj przepyszny, świeżo wyciskany sok robiony z okolicznych pomarańczy. 

co i gdzie zjeść na majorce majorka co zjeść

Wypożycz samochód na Majorce

Nie masz jeszcze noclegu na Majorce?

Majorka jest dużą wyspą, przekonamy się o tym kiedy zaczniemy szukać odpowiedniej bazy noclegowej na nasze wakacje. Wybór jest spory! Znajdziesz na wyspie rejony, które oferują spektakularne plaże, górskie krajobrazy, malownicze miasteczka lub tętniące życiem nocne życie. Przeczytaj mój wpis „Który region wybrać na wakacje na Majorce?” a dowiesz się która część wyspy będzie dla Ciebie najlepszą opcją, kliknij tutaj. Możesz też skorzystać z obszernej sekcji „Gdzie spać na Majorce„, w której w zależności od Twojego budżetu znajdziesz rekomendacje konkretnych obiektów z podziałem na różne kategorie, kliknij tutaj

Sprawdź ceny noclegów na Majorce za pomocą poniższej wyszukiwarki...

Booking.com

W treści tego wpisu pojawiły się linki afiliacyjne. Dzięki nim mogę w kreatywny sposób polecać produkty i usługi, otrzymując w zamian drobne sumy pieniędzy. Jak to działa?  Umieszczam link afiliacyjny na swojej stronie, a Ty klikając w taki link przechodzisz do strony partnera. Jeśli dokonasz tam dowolnego zakupu, ja otrzymuję prowizję. Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów z tym związanych, a korzystanie z treści dostępnych na moim blogu jest całkowicie darmowe.