Caló des Moro TOP INSTAGRAMOWA zatoczka na Majorce!

Caló des Moro TOP INSTAGRAMOWA zatoczka na Majorce!

Z tego wpisu dowiesz się

  • Dlaczego Caló des Moro jest takie popularne?
  • Jak dojechać na Caló des Moro?
  • Gdzie zaparkować?
  • Co jeszcze zobaczyć w tej okilicy?

Caló des Moro, dlaczego ludzie zwariowali na punkcie tej zatoczki...

Caló des Moro jest przez wielu uważana za jedną z najpiękniejszych plaż na Majorce. Przeglądając hashtag #majorka na Instagramie to właśnie ta zatoczka pojawia się na zdjęciach i filmikach najczęściej. Sama nie wiem czy te dzikie tłumy pojawiają się tutaj żeby się wykąpać czy jednak priorytetem jest zrobienie zdjęcia, haha! Powodem jest przepiękny, turkusowy błękit wody. Po drugie zatoka ma niezwykłą lokalizację, położona jest  między niskimi klifami, pokrytymi delikatną roślinnością. Zatoka jest malutka, praktycznie nie ma szans żeby rozłożyć się z ręcznikiem na kawałku piaszczystej plaży. Ma też nieco utrudniony dostęp. Trzeba pokonać kamienne zejście, które jest w kiepskim stanie – trzeba patrzeć pod nogi i najlepiej założyć sportowe obuwie.  Myślę, że zdjęcia mówią same za siebie – oczywiście nie mają żadnych nałożonych filtrów. Majorka ma sporo rajskich plaż a Calo des Moro z pewnością powinno znaleźć się w czołówce! Warto zabrać okulary lub sprzęt do snorkowania. Woda jest niesamowicie przejrzysta i oglądanie dna na Calo des Moro będzie świetnym doświadczeniem. To jedno z lepszych miejsc, w których miałam okazję snorkować na Majorce. 

co zwiedzić na majorce
co zwiedzić na majorce

Wskazówka dla wymagających> Możesz wypożyczyć łódkę na własną rękę lub skorzystać z usług okolicznych firm i dostać się tutaj drogą morską. Dużą popularnością cieszą się gotowe rejsy -zostawiam niżej link do opcji z fajną 1,5h wycieczką z portu Cala Figuera na Calo des Moro. Podczas takiego rejsu zobaczysz całkiem spory kawałek wschodniego wybrzeża od strony morza. Można nawet wskoczyć do wody! Więcej informacji znajdziesz klikając w poniższy link.

co zwiedzić na majorce
snorkowanie na majorce
co zwiedzić na majorce

Jak dojechać i gdzie zaparkować na Caló des Moro...

Zatoka jest nieco ukryta, w okolicy oprócz kilku domków nie znajdziemy nic więcej.  Calo des Moro położona jest w pobliżu urbanizacji Cala Llombards, 7 km od Santanyí na południowym wschodzie Majorki. W sezonie do dyspozycji jest darmowy parking oddalony o 1km od zatoczki – jest dobrze oznaczony tuż przy wjeździe do urbanizacji – zobaczysz go po lewej stronie. Oznacza to, że musisz przejść kawałek pieszo. Nie warto kombinować i szukać parkingu bliżej ponieważ są to ulice dostępne jedynie dla mieszkańców – kombinowanie może skończyć się mandatem.  Dochodząc do zatoki możesz zejść dróżką około 400 metrów (zaczyna się obok śmietników) lub wybrać dłuższą opcję i zejść schodami od strony Cala S’Almunia, Schodząc do samej plaży musisz pokonać jeszcze nierówny odcinek po kamieniach, nie jest on trudny tylko wymaga odrobiny koncentracji. Żeby trasa była lżejsza ogranicz się do ręcznika i wody. Im mniej rzeczy zabierzesz ze sobą tym lepiej! Parasole, leżaki, krzesełka i inne akcesoria plażowe tym podobne będą całkowicie zbędne. 

Skorzystaj z mojego polecenia i odbierz zniżkę na samochód!

Co jeszcze musisz zobaczyć w okolicy...

Ta okolica skrywa więcej ciekawych i wartych uwagi miejsc. Kilkadziesiąt metrów obok znajduje się kolejne piękne miejsce czyli Cala s’Almunia. Tutaj też możesz się wykąpać – do wody najprościej wejść z rampy znajdującej się obok starych domków rybackich, które dodają uroku temu miejscu. Można też poskakać z klifów. Jeśli masz ochotę na dłuższy spacer to można wybrać się na położoną na południe kolejną zatokę – Cala Marmols, około 1,5h spaceru w jedną stronę. Z kolei w urbanizacji Cala Llombards znajduje się zatoczka o tej samej nazwie. Ta ostatnia ma całkiem dobry dojazd, parking jest wygodna np. podczas podróży z dziećmi. Piaszczysta plaża jest tam całkiem spora a kolor i przejrzystość wody również zachwyci nawet tych najbardziej wymagających. 

majorka co zobaczyć
co zwiedzić na majorce
majorka co zobaczyć

Przyjemnego zwiedzania!

*Zgodnie z aktualnym prawem i wymogami związanymi z działalnością w Internecie oraz dbając o transparentność chcę żebyś wiedział/a że… W treści tego wpisu pojawiły się linki afiliacyjne. Dzięki takim linkom mogę w kreatywny sposób polecać produkty i usługi oraz jednocześnie zarabiać na ich polecaniu i sprzedaży. Jak to działa? Wydawca umieszcza link afiliacyjny na swojej stronie. Internauta klika w taki link i przechodzi do strony partnera i dokonuje zakupu produktu lub usługi. Wydawca otrzymuje prowizję od sprzedaży. Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów z tym związanych.