Najlepsza baza wypadowa na Majorce,

odkryj północ wyspy!

plaże na majorce

Najlepsza baza wypadowa na Majorce? Majorka jest bardzo różnorodną wyspą. Każda jej część jest zupełnie inna i równie piękna. Właściwie w każdym rejonie wyspy znajdziemy coś fajnego. Ale gdybym miała wskazać jeden konkretny region, ten najlepszy pod każdym względem to będzie nim zdecydowanie północy Majorki! To właśnie tam, znajdują się moim zdaniem najlepsze kurorty turystyczne.  Chodzi o cały rejon od Port de Alcudia przez Playa de Muro aż do Can Picafort.  

Dlaczego północ Majorki jest najlepsza?

Pod względem letnich wakacji to właśnie ta część wyspy ma najwięcej do zaoferowania. Znajdziemy tutaj wszystko czego turysta potrzebuje do szczęścia.  Piękna długa i szeroka plaża Playa de Muro, starówka w Alcudii na wyciągnięcie ręki z lokalnym targiem, który odbywa się tam dwa razy w tygodniu, drugi największy na wyspie port, bogata oferta gastronomiczna, sklepiki, dyskoteki, dobre połączenia autobusów z Palmą, bliskośc gór… i można tak wymieniać bez końca! Jeśli chodzi o imprezy to jest ich zaledwie kilka i w tylko jednym konkretnym punkcie Portu w Alcudii – bez wielkich szaleństw. Playa de Muro to wręcz idealne miejsce na rodzinne wakacje z dziećmi lub romantyczną podróż pośubną. Plażowanie też nie ogranicza się tylko do Playa de Muro, w tej okolicy jest aż 30 km linii brzegowej z pięknymi plażami i zatoczkami. Pamiętaj, że po sezonie ta okolica niestety wymiera i będzie tam już pisząc wprost „nudno” w okresie od listopada do kwietnia. 

Co zobaczyć w Alcudii i okolicy?

Plaże.

  • Playa de Alcudia to piaszczysta plaża z białym delikatnym piaskiem o długości 2 kilometrów i średniej szerokości 50 metrów. Plaża zaczyna się przy samym porcie i ciągnie się praktycznie aż do kolejnej plaży – Playa de Muro. W sezonie działa tam cała infrastruktura potrzebna do wygodnego plażowanie: leżaki, parasole, prysznice, toalety, ratownik. Kilka kroków od plaży znajdują się liczne hotele, sklepiki i resuracje. 
  • Playa de Muro to kolejna piaszczysta plaża z delikatnym białym piaskiem. Jest jedną z najdłuższych na Majorce. Podzielona na cztery sektory liczy aż 5 km długości. Wielokrotnie została uznana najlepszą plażą w Hiszpanii. Posiada certyfikat błękitnej flagi. Tylko jeden z trzech sektorów jest pozbawiony infrastruktury turystycznej. Chodzi o środkowy sektor „Es Comú”, który otoczony jest lasem i systemem wydm. W pozostałych trzech sektorach są hotele, sklepiki, restauracje leżaki, parasole oraz dostęp do pryszniców i toalet. Razem z Playa de Alcudia wyróżniają się niesamowitym kolorem wody. 
  • Plaża Sillot (Victoria) malutka kamienista zatoczka otoczona górami. Roznosi się z tego miejsca widok na zatokę Pollenca i półwysep Formentor. Krystalicznie czysta woda i dziewicza okolica to chyba najlepsze określenie dla tej plaży. Nazwa Sillot wzięła się od malutkiej wysepki, która leży kilkanaście metrów od brzegu, do której bez problemu można dopłynąć. Miejsca bardzo fotogeniczne. 
plaża alcudia

📍Playa de Alcudia 

alcudia co zobaczyć

📍Starówka Alcudia 

Starówka w Alcudii. 

Alcudia to ciekawe miejsce pod względem historycznym na Majorce. W 123 roku p.n.e. kiedy wyspa została zdobyta przez rzymian założono tam jedno z pierwszych miast na wyspie. Do dzisiaj znajdują się obok starówki ruiny, które można zwiedzać. Miasteczko otoczone jest średniowiecznymi murami, po których można spacerować. Z części renesansowych bastionów z kolei roznosi się widok na okolicę i urokliwe dachy domów miasteczka. Po starówce spaceruje się wąskimi uliczkami. Większość z nich ozdobionych jest kwiatami, doniczkami i innymi ozdobami. Idealnie nadają się na sesję fotograficzną w śródziemnomorskim klimacie. W centrum zobaczyć można kościół parafialny, przykłady renesansowych budynków, ratusz czy muzeum. 

Port.

Port d’Alcudia to drugi najbardziej aktywny port na Majorce, zaraz po Palmie. Można tutaj zobaczyć zarówno luksusowe jachty jak i tradycyjne kutry i łódki rybackie. Jest też bogata oferta rejsów turystycznych statkiem bądź katamaranem. Na przykład można wypłynąć w rejs o wschodzie słońca i podziwiać delfiny w naturalnym środowisku. Poniżej znajdziesz takie przykładu i stronę, na której możesz kupić bilet na rejs. Z portu w Alcudii płynie też prom do Barcelony i na sąsiednią wyspę – Minorkę. Przy samym porcie znajdują się liczne restauracje i bary. 

Targ.

Targ odbywa się na starym mieście w Alcudii. Z Playa de Muro lub z portu można się tam przespacerować lub pojechać autobusem publicznym. Taegowisko odbywa się w każdy wtorek i niedziele z rana, mniej więcej od 9:00 do 13:00. Jest to jeden z bardziej popularnych targów na Majorce, oprócz mieszkańców miasteczka zjeżdżają się tam w te dni turyści z całej wyspy. Na targu znajdziesz lokalne rzemiosło, kupisz dobrą oliwę czy wino oraz inne produkty spożywcze. W okresie zimowym pomarańcze i mandarynki a w lecie pyszne arbuzy i melony. 

alcudia co zobaczyć
alcudia co zobaczyć

Park wodny.

Hidropark – okazuje się, że nie trzeba jechać aż do Palmy żeby skorzystać z atrakcji wodnych, zjeżdżalni i kolorowych basenów. Alcudia ma swój własny park wodny – Hidropark w Port d’Alcudia. Leżaki i szafki są dodatkowo płatne. Jest mniejsze od pozostałych parków wodnych dostępnych na Majorce. Atrakcje są przystosowane dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Do dyspozycji jest 6 basenów, w tym jeden z falami, zjeżdżalnie typu kamikaze, wielotorowe, spiralne… Są też wodne place zabaw dla najmłodszych dzieci. Na miejscu można kupić posiłki i napoje. Można też skorzystać z dodatkowo płatnych opcji: 54-dołkowe pole do minigolfa, pływające piłki.  Park otwarty jest tylko w sezonie letnim. 

Park Albufera.

 Albufera to park krajobrazowy i rezerwat przyrody nad zalewem położony w Playa de Muro, ale rozciągnięty nawet kilka kilometrów aż do sąsiednich miejscowości. Idealne miejsce do tego, żeby odciąć się od turystycznego świata i odnaleźć chwilę spokoju w otoczeniu lokalnej flory i fauny. Wstęp jest bezpłatny. Dostępne są cztery różne szlaki. W niektórych punktach stworzono domki, z których można obserwować ptaki. Warto zabrać lornetkę. 

Ermita de la Victòria.

Ermita to mała kapliczka, która wcześniej należała do pustelników. Pierwsi pustelnicy w tej okolicy p0jawili się w XIV wieku W dalszym ciągu jest to miejsce kultu Matki Bożej. Pustelnia znajduje się w ciekawej okolicy, z wspaniałymi widokami na zatokę Pollenca. W pobliżu znajduje się też wspomniana wcześniej plaża Sillot, restauracja i schronisko z widokiem (namiary na oba miejsca znajdziesz niżej). 

Najlepsze noclegi w Alcudii i okolicy...

W tej okolicy wybór bazy noclegowej jest naprawdę szeroki. Hotele ciągną się od Can Picafort przez Playa de Muro aż po Port de Pollenca. Bez problemu można znaleźć coś u znanych turoperatorów, którzy oferują pakiety z przelotem, transferem i hotele, a można zorganizować pobyt na własną rękę. Jeśli jesteś zainteresowany hotelem w tej cześci wyspy, to koniecznie kliknij tutaj i zobacz Najlepsze noclegi na północy Majorki  lub skorzystaj z wyszukiwarki poniżej. 

Booking.com

W treści tego wpisu pojawiły się linki afiliacyjne. Dzięki nim mogę w kreatywny sposób polecać produkty i usługi, otrzymując w zamian drobne sumy pieniędzy. Jak to działa?  Umieszczam link afiliacyjny na swojej stronie, a Ty klikając w taki link przechodzisz do strony partnera. Jeśli dokonasz tam dowolnego zakupu, ja otrzymuję prowizję. Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów z tym związanych, a korzystanie z treści dostępnych na moim blogu jest całkowicie darmowe.